Login

Rezidence Zlatá Pole

Popis projektu

Návrh zástavby bytových domů modifikoval územní studii ateliéru KT architekti, a vytvořil tak řádkovou zástavbu bytových domů s orientací Východ/Západ, navazující na charakter urbanismu dané lokality. Tento prostorový systém dal vzniknout čtyřem bytovým domům, z nich každý je rozdělen na dva celky se samostatným vstupem. Mezi domy se nachází široká pěší zóna oddělená od silniční komunikace, podílející se tak na kvalitních veřejných prostorech. Tyto pěší zóny tvoří osové průchody do nové oblasti a umožňují pohodlný přístup do bytových domů jak pro obyvatele oblasti, tak pro požární jednotky apod. Přízemní byty jsou u každého domu doplněny o zahrady zakončené stromořadím, a doplňují tak charakter těchto pěších zón.

Objekty mají pět podlaží, z nichž jedno je o půl podlaží zapuštěno do země. To umožňuje přímé osvětlené prostory kójí, technických místností a nájemních sklepů a zároveň zvyšuje parapety přízemního podlaží do ideální výšky pro zajištění soukromí. Všechna podlaží jednoho celku, čítajícího 6 bytů na jedno podlaží, obsluhuje centrálně umístěné komunikační jádro s přímým schodištěm osvětleným podélným zrcadlem.

Výrazově objekty odráží vnitřní modulární členění budovy. Západní přístupová fasáda je brána jako reprezentativnější a proto ji zdobí, kromě menších sklepních otvorů, převážně velká chicagská okna, v některých případech se sníženým parapetem. Východní fasáda má pravidelnější rastr dvoukřídlých oken, ve vyšších podlažích jsou použita i okna francouzská s přístupem na balkon. V prvním podlaží jsou užita dvoukřídlá francouzská okna otevírající se do zahrad. Fasáda tak odráží i ekonomické rozdělení bytových jednotek.

Materialita domů vychází, jako ve většině našich projektů, z odrazu tradiční bytové předválečné architektury. První podlaží odděluje od zbytku domu hlazená omítka, kontrastně zdůrazňující vůči hrubé nahazované omítce význam této části budovy. Veškeré detaily fasád, včetně okenních rámů a zábradlí, jsou pak provedeny v mosazném odstínu champagne, dotvářejícím atmosféru celé oblasti. Kvalita materiálů by se měla odrazit i ve veřejných prostranstvích, kde bude užito dlažby z žulových kostek.

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů84
Ceny bytů1.290.000 - 3.800.000
Velikosti bytů29 - 76 m2

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Bus0.08 km
Vlak1.7 km
Nemocnice / poliklinika0.5 km
Obchody0.3 km
Škola0.15 km
Park0.4 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

Menšík Skrušný je autorský architektonický urbanistický projekční a grafický ateliér s aktivní stavební developerskou a realitní činností. Roku 2017 ho založili spolužáci z brněnské fakulty architektury David Menšík a Petr Skrušný, společně s jeho otcem architektem Petrem Skrušným a dopravním inženýrem Davidem Wernerem. Ateliér je od samotného vzniku v kontaktu s talentovanými studenty, nejen z architektonické scény, ale také z oblasti pozemního stavitelství, dopravního inženýrství a grafického designu.

To vše samozřejmě pod vedením autorizovaných architektů a projektantů.

V podobném duchu se nese stabilní spolupráce s ověřenými specialisty a subdodavateli, díky čemuž vznikl stabilní systém tvorby od prvotní studie až po realizační či prodejní práce.

Ateliér, čítající přibližně patnáctičlenný tým, se zabývá širokým portfoliem prací, mezi které patří například tvorba architektonických studií, inženýrská a projekční činnost, realizační práce, grafická tvorba a prodej nemovitostí.

Naše společnost sídlící v Brně je autorskou dílnou, navazující na odkaz lokální architektonické tvorby, kterou doprovázíme ve všech fázích projektu. Kvalita samotného návrhu je pro nás stejně důležitá, jako jeho realizace.

Preferujeme tvorbu z kvalitních materiálů typických pro místo vzniku návrhu a taková řešení, která jsou jak ekonomicky výhodná, tak především uživatelsky atraktivní.

Díky širokému spektru oborů v našem týmu jsme schopni tuto úroveň kvality udržovat ve všech směrech a docílit tak uceleného výsledku ve spolupráci se zadavatelem. V této snaze nám napomáhají zkušenosti získané v praxi a v předchozích zaměstnáních u předních architektonických nebo projekčních jmen.

Kontakt

Kolejní, 3100/18, Brno - Královo Pole, 61200
Telefon: +420 777 790 499
E-mail: info@rezidencezlatapole.cz
Web: https://www.rezidencezlatapole.cz

Hlasování je ukončeno.