Login

Rezidence královny Elišky

Popis projektu

Asi 14 km od středu Prahy leží na soutoku Berounky a Vltavy Zbraslav, kdysi výletní městečko, které se v roce 1974 stalo součástí hlavního města. První písemná zmínka o Zbraslavi pochází z archivu benediktinského kláštera v Kladrubech, kde je v roce 1115 v zakládací listině představována jako dobře prosperující zboží. Okolí Zbraslavi vypadalo v těch dobách jinak než dnes. Rozsáhlé lesy s dostatkem vody byly plné zvěře a lákaly k loveckým výpravám. Často sem zajížděl Přemysl Otakar II. Klidné místo jako stvořené k odpočinku od královských povinností přivedlo jej okolo roku 1268 k získání Zbraslavi výměnou za statky ve východních Čechách. Postupně vybudoval ze Zbraslavi lovecký hrádek, kam často zajížděl se svou družinou i s tehdy malým synem Václavem.

V roce 1297 při korunovačních slavnostech byl na Zbraslavi položen základní kámen k novému klášternímu chrámu Panny Marie. Tento chrám patřil ve své době k největším evropským chrámům. Délka hlavní lodi byla přes sto metrů a bylo v něm vyhrazeno impozantní místo pro ostatky členů královského rodu.

 

Po kom je naše ulice vlastně pojmenována aneb co si pamatujete z historie:

Eliška Přemyslovna nebyla jen pohlednou, ale také inteligentní a bystrou princeznou. Však si také dobře uvědomovala svůj urozený původ. Jejími rodiči nebyli nikdo menší než český a uherský král Václav II. a Guta, dcera římského krále z rodu Habsburků.

Možná si z historie pamatujete Elišku ze zmínky o Válce královen. Jako válka (dvou) královen, či válka dvou Elišek, se někdy označuje konflikt mezi Eliškou Přemyslovnou a její nevlastní matkou Eliškou Rejčkou. Jednalo se de facto o občanskou válku, respektive o mocenský zápas o českou korunu, vedenou otevřeně i o zákulisní a diplimatické potyčky stoupenců obou stran. Eliška Přemyslovna se narodila 20.1.1292 a zemřela na tuberkulózu 28.9.1330. 

 

 Městská část Prahy 5 - Zbraslav pro nás byla poměrně dlouhou dobu neprobádané území, kde nás ani ve snu nenapadlo, že bychom jednou měli projekt. Možná jsme ji brali jako příliš okrajovou část Prahy. A jelikož se priority v čase mění, i naše zaměření na vyhledávání lokalit se změnilo. Spousta lidí vám řekne, že Zbraslav už není Praha. Naopak. Snoubí se zde výhody Prahy jako Pražská integrovaná doprava, maximální občanská vybavenost, základní i mateřské školy a četné obchody. Na Smíchovské nádraží na metro je to pouhých 12minut autobusem ze Zbraslavského náměstí. 

Zároveň je zde klid, spousta možností, kam jít na procházku se psem nebo s kočárem, přímé napojení na cyklostezku podél Vltavy či Berounky a také dojezd na Slapy pouze 20 km. Věděli jste třeba o vyhlídce u Karlova stánku na kopci nad Zbraslaví? Procházíte se krásnou vilovou čtvrtí, kde vás uchvátí na kopci panoramatický výhled na řeku a Zbraslav ležící pod vámi.

 

Několik let byl na prodej dům, kde nakonec máme projekt, na ulici Elišky Přemyslovny. Proběhlo nesčetně prohlídek a nikdo neviděl potenciál. Nám se podařilo se zapojením představivosti vymyslet osm bytových jednotek, přičemž každá má nějaký benefit. Dům starý přes 100 let jsme kompletně opravili a postavili novou přístavbu, na níž leží dvě velké terasy bytů v 1.NP a v přístavbě samotné jsou byty dva. 3+kk se zahradou a garáží a 1+kk se zahradou. 

Celý objekt má tedy 4 podlaží. 3NP a 1PP (přístavba se zahradou). 1PP proto, že přístavba je ve vnitrobloku, která je položený níže než ulice, ze které je vstup do domu. Na každém podlaží jsou dva byty a jak jsme již zmínili výše, každý má nějaký benefit. Byty v 1.PP mají zahrady, byty v 1.NP terasy, byty v 2.NP balkony a byty ve 3.NP jsou mezonetového typu.

 

Velmi jsme se snažili zachovat ducha historie a co nejméně bourat. Současně jsme zvolili dekory dlažeb v koupelnách a vnitřních prostorách připomínající původní tvorbu. 

Věříme, že naše snaha obnovovat staré a zanedbané bytové domy má svůj smyls i své příznivce - rádi dáváme starým domům nový život. 

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů8
Ceny bytů3,3 - 6,7mil. Kč
Velikosti bytů1+kk - 3+kk, 29m2 - 67m2

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Metro10.5 km
Bus0.1 km
Tramvaj6.5 km
Vlak1 km
Nemocnice / poliklinika1.4 km
Obchody0.2 km
Škola0.1 km
Park0.3 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

 V “ELVU” k sobě našli cestu lidé, přátelé a odborníci z oblasti realit, kteří chtějí více od sebe i své profese. Po více než 10ti letech praxe z realitního prostředí jsme se rozhodli dávat této práci i sami sobě větší smysl díky vytváření. Díky tvorbě a realizaci zcela nového bydlení v Praze od A do Z a to zcela "na vlastní pěst".

Uvědomujeme si, že je to základní potřeba nás všech a milujeme spokojené tváře nových majitelů, kteří v něčem, kde necháváme někdy i roky svého života, budou prožívat život svůj. Záleží nám také na udržitelném rozvoji Prahy a vůbec této planety. Abychom využili, co máme k dispozici, a zbytečně neokrádali toto město o zeleň a místa, kam se můžete jít projít. I proto je většina našich developerských projektů tvořena z původních a někdy i chátrajících pražských domů. Dáváme starému nový život.

Nebojíme se výzev a investic, které vedou k novému bydlení pro lidi, kteří chtějí žít v tomto nádherném městě, jenž jsme si sami zamilovali.

Věříme, že budete spokojeni a Vaše domovy budou zářit životem a radostí. Protože... na Vašem domově záleží.

 

Poslání ELVO PROPERTY

Naším posláním je něco, čemu říkáme "obnovitelný nebo recyklovatelný development". Můžete si pod tímto pojmem představit pravděpodobně leccos. Například, že bychom na stavbách velmi svědomitě třídili odpad. O což se také snažíme. To samo o sobě ale není potřeba brát jako poslání. Spíš jako naprostou samozřejmost.

Pro nás obnovitelný development znamená záchranu a využití původních činžovních domů a staveb. V mnoha ohledech je to náročnější než výstavba na prázdném pozemku. Starý dům vyžaduje velmi individuální přístup a péči. Spousta věcí se nedá přesně předpovídat a je třeba často jednat "v rukavičkách", aby se z domu zachovalo co možná nejvíce.

Milujeme starou pražskou architekturu. Podle nás by byla obrovská škoda tyto domy nechat ležet ladem, stejně tak jako v dnešní době zastavovat stále nová zelená území. Půda a voda je to nejcennější, co zde máme. A výrazně nám jí ubývá.

Tímto obnovitelným developmentem jednoznačně spojujeme příjemné s užitečným, kdy Vám prostřednictvím obnovy původních domů přinášíme nové bydlení.

 

Naše "proč"

Žádný náš projekt není stejný. Žádná rekonstrukce původního činžovního domu není úplně stejná jako ta před ní. Žádný klient není stejný. Žádné jednání ani prodej nejsou stejné. Působíme v jednom z nejrozmanitějších a nejobsáhlejších odvětví, které se neustále vyvíjí.

CO je ale vždy stejné, je VAŠE "těšění se", když se rozhodnete pro některý z bytů u nás. Jak si představujete, co a kde bude. Kdo tam bude bydlet. Kde bude dětský pokojík, kde bude ložnice a kde zase obývací pokoj. Jak budete na terase grilovat a jak budete v kuchyni vařit. Jak tam budou pobíhat Vaše děti a ukusovat z koláče. To je naše "PROČ". To je to, co nás žene vpřed. Jste to VY a Vaše rodiny.

Do každého projektu dáváme srdce a o každém detailu maximálně přemýšlíme. Snažíme se z původních dispozic vykouzlit zázraky, jako bychom tam měli bydlet sami. To vše, aby se Vám co nejlépe bydlelo a Váš domov zářil sluncem a úsměvem.

Kontakt

Elišky Přemyslovny 443, Praha, 156 00
Telefon: 773797193
E-mail: hojdan@elvoproperty.cz
Web: https://www.kralovnyelisky.cz

Hlasování je ukončeno.