Login

Rezidence Diorit

Popis projektu

Rezidence Diorit

Rezidence Diorit je unikátní bydlení v přírodě v designově výjimečném projektu v brněnské části Komín, která je pověstná svojí plnou občanskou vybaveností. Dům nese název stavebního kamene, který se v lomu, v němž tato stavba vzniká, těžil po desetiletí. Právě zde vyroste unikátní projekt navržený architekty ze studia DRNH. Rezidence má jedno podzemní podlaží, v kterém se nachází parkovací stání až pro 172 aut a 7 nadzemních podlaží, ve kterých se nachází 141 bytových jednotek.  Dům je navržen do posledního detailu a klade velký důraz na množství a kvalitu použitých technologií. Dalším výrazným pilířem projektu je zeleň, která doslova obklopuje celou rezidenci a stejně jako použité technologie zvyšuje kvalitu života v ní. Ve vnitrobloku bude krásný komunitní park a odpočinková zóna, směrem do ulice potom komerční prostory, hřiště pro děti a místo pro společné setkávání. Kamenolom obklopuje les protkaný cyklostezkami ideálními pro jízdu na kole, chůzi, běh či procházku s kočárkem. V blízkosti se nacházejí odpočinkové lokality jako je například Údolí oddechu, obora Holedná s rozhlednou, brněnská Zoologická zahrada a Brněnská přehrada.

Technologie domu a zdravé bydlení

Bytový dům nebude unikátní pouze svým vzhledem, ale novým majitelům poskytne příjemnou prestiž a vkusný luxus v podobě ekologického pojetí stavby. Vytápění bude řešeno pomocí tepelných čerpadel země-voda, která v letních měsících zajistí i chlazení vybraných bytů. V prostoru domu se nachází 30 geotermálních vrtů o hloubce 150 m - jedná se o nejvíce ekologickou a ekonomickou variantu na trhu.  Zelený ráz domu dokonale dotvoří vegetační střecha o ploše 2000 m2. Správné klima uvnitř bytů zajistí systém řízeného větrání s rekuperací, který je součástí každé bytové jednotky v rámci standardu bytu. Okna budou technicky připravena na instalaci předokenních žaluzií. Díky tomu se Rezidence Diorit pyšní energetickou náročností třídy A.

Inteligentní řízení technologií

Technologicky nadstandardní provoz celé Rezidence Diorit bude zahrnovat množství smart technologií, jako je třeba zónová regulace topení (chlazení), přehled spotřeby energií a vody, přístupový systém pomocí NFC a domovní videotelefony. Každá bytová jednotka bude na ovládání těchto zařízení technologicky připravena v podobě tabletu a mobilní aplikace. Majitel bytu bude moci skrze aplikaci Loxone ovládat rekuperaci, předokenní žaluzie, světla apod.

Parkování 

V Rezidenci Diorit bude k dispozici celkem 172 krytých parkovacích stání pro auta, motocykly a jízdní kola sloužící k užívání výhradně rezidentům.  Před domem budou vyhrazena stání pro návštěvy rezidentů. Vysoký komfort bydlení pro obyvatele domu je znatelný v mnoha ohledech. Většina skladovacích kójí je možné v rámci standard+  vybavit zásuvkou např. pro nabíjení vašeho elektrokola. Běžnou zásuvku lze instalovat i u parkovacího stání, nebo je možné ho vybavit nabíjecí stanicí pro elektroauto, tzv. Wallboxem.

Kombinace úsporného vytápění a chlazení, rekuperace, stínění, inteligentního řízení domácnosti a zelených ploch bude zajišťovat 100% komfort a minimální náklady pro obyvatele domu.

Předání bytů klientům proběhne v 1Q/2025.

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů141
Ceny bytů3 200 000 - 22 000 000
Velikosti bytů1kk-4kk

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Bus0.05 km
Tramvaj0.05 km
Vlak7 km
Nemocnice / poliklinika6.7 km
Obchody0.5 km
Škola0.85 km
Park0.1 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

Diorit a.s.

Společnost Diorit a.s. je dceřinou společností PMP Investment Group s.r.o., která je 

dlouhodobě finančně silnou a stabilní společností zaměřenou na větší projekty na domácím trhu.

Zabýváme se průmyslovou výstavbou s více jak 20.letou historií. V rezidenčním segmentu projektů se pohybujeme více jak 7 let.

Rozsah naší činnosti zahrnuje nákup vhodných pozemků pro výstavbu, nákladové studie, projektová dokumentace, stavební povolení, zajištění financování, výběr dodavatelů a samotné řízení stavby.  

Projekty, které realizujeme jsou zajímavou výzvou pro náš tým, který baví dělat pěkné a funkční stavby. Věříme, že právě naše byty jsou skvělou investiční příležitostí pro nejednoho náročného klienta.

 

Kontakt

Bystrcká 34, Brno-Komín, 62400
Telefon: 608178080
E-mail: info@diorit.cz
Web: https://www.diorit.cz/