Login

Rezidence Bučovické terasy

Popis projektu

Rezidence Bučovické terasy je svojí polohou i moderním stavebním pojetím určena těm, kteří v dnešní uspěchané době toužíte po bydlení na klidném místě a zároveň oceníte plnohodnotnou občanskou vybavenost města. Zhotovitel projektové dokumentace byly dámy z ateliéru Maura s.r.o.

Idea, která projekt provází od počátku, spočívá nejen v důkladném zpracování samotných bytových jednotek po stránce funkční a estetické, tak i v citlivém a logickém propojení celého komplexu s okolní krajinou a charakterem zástavby tak, aby pro Vás byl návrat domů tou nejpříjemnější částí dne.

V rámci dvou samostatně stojících bytových domů je možné vybírat z celkem 59 bytů s rozlohou od 52 m2 do 120 m2 v dispozicích 1+kk až 4+kk. Nepopiratelnou výhodou projektu je nabídka bytů s velkorysými zahradami, ale i bytů s balkony a terasami. Samozřejmostí jsou i částečně zastřešená parkovací stání pro rezidenty a kolárna.

Umístění rezidence na kopci mírně nad horizont zástavby města spolu s jihozápadní orientací bytů poskytují optimální světelné podmínky a přímý výhled na historickou dominantu města v podobě renesančního zámku z druhé poloviny 16. století a nedaleko ležící úpatí Ždánického lesa. Koncepčně se jedná o ideální volbu pro život mladých lidí, rodin s dětmi i seniorů.

Máme velké ambice a věříme, že se naše nové byty v Rezidenci Bučovické terasy budou nejen líbit, ale že se v nich bude především báječně bydlet.

Koncept dvojice nových domů vychází z původní ortogonální struktury objektů, které se směrem na jihozápad natáčí podle hranice pozemku severně přiléhajícího k ulici Příhon. Pootočením bylo docíleno optimální orientace navržených bytů a vzniku průhledů mezi oběma objekty. Bytový dům situovaný blíže ke komunikaci (Y) je pětipodlažní, jižněji položený dům (X) třípodlažní. Dispozice objektů se zřetelně propisuje do fasád domů. Severní stranou jsou vedena otevřená schodiště a komunikace, jejichž osvětlení je zajištěno okny rozmístěnými v pravidelném rytmu vždy oproti vstupu do bytů. Vertikální zeleň, která je jejich nedílnou součástí, bude mít pozitivní vliv na zlepšení mikroklimatu v uliční frontě.

Zbývající fasády se zcela otvírají do údolí. Jejich kompozice je založena na drobném měřítku, které je definováno modulem bytové jednotky. Mezi předsazenou hmotu tmavších rizalitů, jejichž výrazným prvkem jsou rohová okna, jsou vloženy balkony. Toto rozvržení poskytuje rezidentům větší soukromí. Nejvyšší patro (v objektu X 3.NP a v objektu Y 5.NP) je pak o šířku balkonu zúženo a terasy, které jsou umístěné v úrovni rizalitů, jsou plošně zvětšeny prolomením do hlavní bílé hmoty budov.

Meziprostor mezi objekty je vyplněn z poloviny krytým parkovištěm, které přiléhá k vyšší z budov, čímž je docíleno jejího optického snížení. Tímto řešením zároveň došlo i k vytvoření plochy/podnože pro zahrady bytů v 2. NP. Zpevněné plochy mezi objekty jsou doplněny zelení a navazují na již vybudovanou infrastrukturu.

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů59
Velikosti bytů1+kk až 4+kk

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Bus0.6 km
Vlak1.7 km
Nemocnice / poliklinika1.4 km
Obchody1.4 km
Škola0.25 km
Park0.25 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

Jsme Winning Estate, developerská společnost zabývající se primárně rezidenční výstavbou. Patříme do silné a stabilní skupiny společností Winning Group a.s., jejíž portfolio se dynamicky rozrůstá. 

V roce 2018 jsme realizovali úspěšný pilotní projekt Rezidence u zámku v Oslavanech u Brna. Jedná se o moderní bytový komplex, který je řešen jako čtyřpodlažní a bezbariérový objekt nabízející 63 bytů s rozlohou od 39 m2 do 118 m2. Tento projekt získal v prestižní soutěži „Realitní projekt roku“ nejvyšší ocenění – Cenu odborné poroty pro Jihomoravský kraj včetně Brna. Tato cenná zpětná vazba je pro nás závazkem vůči našim stávajícím i novým klientům. Právě pro ně totiž pečlivě vytváříme stavby vysoce účelné, nadčasové a reprezentativní, stejně tak jako klademe důraz na transparentní a přímou komunikaci a návaznost služeb pojících se s investicí do vysněného bydlení.

Náš dynamický tým pracuje na několika dalších zajímavých projektech.

 

Kontakt

Křižíkova 2960/72, Brno - Královo Pole, 61200
Telefon: +420 725 905 844
E-mail: katerina.jelinkova@be-winning.com
Web: https://rezidence-bucovice.cz

Hlasování je ukončeno.