Login

Port Karolína, 2. etapa

Popis projektu

Projekt situovaný v pulsující městské části s výbornou dopravní obsluhou, nabízí společnou terasu na střeše budovy, moderní francouzská okna či praktickou sprchu pro mytí kol a kočárků. 

Novodobá podoba čtvrti Karlín je do jisté míry ovlivněna řekou Vltavou, která se zničující silou tisícileté vody vkročila na jaře roku 2002 do karlínských ulic a definitivně změnila podobu místa. Díky architektonickým projektům se dříve opomíjená čtvrť za Negrelliho viaduktem změnila v přehlídku současné architektury. Rezidenční projekt Port Karolína, který svůj název získal na počest Karolíny Augusty, manželky císaře Františka I., tak tvoří pomyslný přístav pro své obyvatele. Přirozeně navazuje na urbanistickou strukturu nové zástavby Rohanského ostrova a paralelně plyne s tokem Vltavy. Mezi objekty se vine parter zajišťující průchodnost celého území.

Bytový dům Port Karolína 2 osloví nejen svojí netradiční městskou architekturou, ale také promyšlenými dispozicemi bytů. Ideální pro ty, kteří hledají vlastní bydlení v centru města s dobrou dostupností služeb i volnočasových aktivit. V bytovém domě jsou také exkluzivní mezonetové byty se střešními terasami, které byly velmi žádané i v předchozí etapě.

Projekt Port Karolína tvoří celkem čtyři etapy s 588 novými domovy. Bytový dům druhé etapy je architektonicky uspořádán do dvou zalamovaných linií, paralelních s tokem řeky Vltavy a přilehlou cyklostezkou. Prostupnost územím od Rohanského nábřeží, přes vnitroblok až na cyklostezku vedoucí podél Vltavy zajišťuje soustava na sebe navazujících průchodů a sloupů.
V prostranství mezi domy první a druhé etapy projektu jsou parkové úpravy s pěšími cestami, travnatými plochami, stromy, keři a kaskádovým vodním prvkem. 
Veřejný prostor pracuje s řadou principů podporujících rostlinnou i živočišnou diverzitu městské krajiny – své místo tu našly plochy přírodních lučních rostlin, lokální dřeviny a rovněž prvky poskytující útočiště mnoha druhům hmyzu, plazů, obojživelníků či ptactva. V parteru tak návštěvník nalezne ptačí budky, hmyzí hotel, kamennou zídku pro drobné živočichy či periodickou kaluž.
Prostor funkčně doplňují místa vyhrazená pro sdílená auta a stojany na kola, která podporují ekomobilitu. Kola jsou vítaným dopravním prostředkem i pro jízdy po cyklostezce, která vede v těsné blízkosti projektu. Jako další podporu ekomobility a cyklodopravy jsme hned vedle cyklostezky umístili servisní cyklostojan.

Projekt vyniká hned několika benefity, díky nimž obdržel druhý nejvyšší rating. Budovy vyrůstají na původním brownfieldu, kde bylo nutné před výstavbou zajistit ekologickou sanaci území. Nízkoenergetický standard budovy s důkladným zateplením obálky budovy a kvalitními dřevěnými francouzskými okny s trojskly má průkaz energetické náročnosti „B – velmi úsporná“. Každá domácnost navíc uspoří oproti běžné domácnosti více než čtvrtinu celkové spotřeby pitné vody díky nainstalovaným úsporným armaturám. V objektu je umístěna akumulační nadrž pro zachycování dešťových vod ze střech, které slouží pro zalévání předzahrádek a zeleně v okolí domu a také pro doplňování vody v kaskádovém prvku, který tvoří ústřední místo pro relax. Úroveň naplnění akumulační nádrže si klient může zobrazit pomocí mobilní aplikaci, která byla pro projekt Port Karolína vyvinuta ve spolupráci se Sharry Europe. V garážích jsou navrženy bezodtokové jímky, aby neodcházelo ke znečištění vodních toků ropnými látkami.

V novém bytovém domě je celkem 168 bytů a 18 ateliérů. V prvním nadzemním podlaží je 6 obchodních jednotek nepotravinářského charakteru a velkorysou prosklenou třípodlažní kavárnou směrem k cyklostezce. Stejně jako v budově předchozí etapy, i v této je technické zázemí, kolárna a místnost se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených psů. Náročné klienty potěší Meeting point (centrum služeb) s denním provozem, stejně tak jako příprava pro možnost vybavit si domácnost chytrými technologiemi.
Byty ve druhé etapě projektu jsou ve velikostech od 1+kk po 5+kk, podlahová plocha se pohybuje v rozmezí od 33 m2 do 159 m2. Většina jich nabízí novým majitelům komfort lodžie, terasy či předzahrádky. Na střeše osmého podlaží je rezidentům k dispozici společná terasa o rozloze 72 m2, z které se otevře výhled na atraktivní část Prahy – přes Holešovice, Troju až na Pražský hrad. V nejvyšším patře domu jsou navrženy velkorysé byty s rozsáhlými terasami a zvýšenou světlou výškou stropů.
Samozřejmostí jsou vyzděné bytové příčky, kvalitní dřevěné podlahy, kvalitní dveře, sádrové omítky, nadstandardní zařizovací předměty značky Laufen a Kaldewei i nainstalované předokenní žaluzie s možností elektrického ovládání. Na terasách je navíc počítáno s markýzami na mechanické ovládání.

Protože nám záleží na kvalitě a ohleduplnosti k životnímu prostředí, rozhodli jsme se prověřit budovu druhé etapy projektu Port Karolína nezávislou třetí stranou. Původně britská, mezinárodně uznávaná certifikace BREEAM, probíhá v různých fázích životního cyklu projektu a provádí se na základě stanovených měřítek kvality. Hodnotí se způsob řízení stavby, úspory energie, hospodaření s vodou, požadavky na kvalitu vnitřního prostředí (zdraví a tepelné pohody), znečištění okolí vlivem provozu budovy, dopravy uživatelů do budovy, použití stavebních materiálů, nakládání s odpady a mnoho dalších kritérií.
Bytový dům Port Karolína 2 obstál v náročném procesu hodnocení vlivu stavby na životní prostředí a získal finální certifikát environmentální certifikace BREEAM na úrovni Very Good (č. certifikátu 0076-7830-1). S hodnotou 62,7 % se dle této mezinárodní metodiky stává druhou nejlépe hodnocenou rezidenční stavbou v Česku. Po projektu Botanica K se jedná již o druhou stavbu z portfolia Skanska Reality, která tento finální certifikát udržitelnosti obdržela. Certifikování budov metodikou BREEAM se tak i v oblasti rezidenční výstavby stává novým standardem.

Stavba byla projektována v BIM.

Dokumenty k projektu Port Karolína, 2. etapa:
Průkaz energetické náročnosti budovy
BREEAM Certifikát
Brožura projektu Port Karolína - 2. etapa
Prvky na podporu biodiverzity

 

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů186
Ceny bytů3 399 000 - 19 635 000 Kč
Velikosti bytů33 - 159 m2

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Metro0.16 km
Bus1.2 km
Tramvaj0.16 km
Vlak2.5 km
Nemocnice / poliklinika2 km
Obchody0.2 km
Škola0.6 km
Park0.55 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

Skanska je celosvětově jedna z největších společností poskytujících služby v oblasti stavebnictví, komerčního a rezidenčního developmentu. Na vybraných trzích ve Skandinávii, Evropě a USA působí více než 43 tisíc jejích zaměstnanců. Skupina Skanska vstoupila na český a slovenský trh v roce 1997, v současnosti působí jako Skanska Česká republika a Slovensko i na trzích v Maďarsku a Rumunsku. Zabývá se výstavbou dopravní infrastruktury, veřejných zařízení a inženýrských sítí, vyrábí vlastní produkty a zajišťuje si zdroje pro výstavbu. V oblasti developmentu se zaměřuje na budovy šetrné ke svému okolí i lidem, kteří je obývají. Rezidenční i výrobní a obchodní prostory zajišťuje od developmentu až po facility management. Při výstavbě minimalizuje ekologickou zátěž, využívá obnovitelných zdrojů a dbá na bezpečnost práce. Skanska prosazuje principy společensky odpovědného a etického podnikání v environmentální, sociální i ekonomické rovině.

Pro společnost Skanska je téma environmentální politiky a společenské zodpovědnosti zcela klíčové. Nejen v rámci povinností, daných legislativou, ale i dobrovolně, nad jejich rámec, se snaží zefektivňovat využívání přírodních zdrojů, snižovat míru znečišťování prostředí, chce lidem poskytovat kvalitní prostředí pro jejich existenci a dávat jim bezpečný domov.

Jako první na českém rezidenčním trhu prošla procesem certifikace BREEAM, mezinárodním hodnotícím systémem pro přípravu a výstavbu kvalitních udržitelných staveb. Od roku 2020 připravuje dle požadavků certifikace BREEAM všechny své projekty a vydala se tak na cestu výstavby bydlení, které podporuje zdraví obyvatel, sousedství, ale i celé planety.

Pro BREEAM je stejně jako výsledná kvalita a udržitelnost budovy důležité i samotné řízení projektu – od přísného výběru dodavatelů, kteří musí respektovat principy ohleduplné a odpovědné výstavby, až po péči o klienty v období po nastěhování. Celý složitý proces důkladně monitoruje a posuzuje nezávislý komisař certifikace BREEAM, který stavbu po jejím dokončení hodnotí výslednou známkou.

Kontakt

Křižíkova 682/34a, Česká republika, 18600
Telefon: 739501742
E-mail: gabriela.hlavackova@skanska.cz
Web: https://reality.skanska.cz/prodej-bytu-praha-8/port-karolina-2