Login

Rezidence Pekárenský dvůr

Popis projektu

Rezidence Pekárenský dvůr je projekt rostoucí v brněnských Zábrdovicích, oblasti s nezaměnitelnou atmosférou a industriální minulostí. V srdci této čtvrti, v areálu bývalých pekáren, se staví čtyři rezidenční bloky, které dohromady nabídnou téměř 250 bytů různých dispozic – od startovacích ateliérů a menších bytů přes větší rodinné byty. Téměř každý byt disponuje vlastním balkonem nebo terasou. V nejvyšším patře jednoho z domů vyroste i exkluzivní penthouse s výhledem na celé Brno. Kromě klasického bydlení nabídne rezidence i koncept známý ze zahraničí – jde o tzv. townhousy. Ty v sobě spojují možnost soukromé zahrady i bydlení v centru města. Součástí celého projektu je i více než 220 parkovacích míst v podzemních garážích a kolárna s vlastním servisním zázemím. 

Architektonický návrh, který vytvořilo brněnské studio Dimense společně s londýnským ateliérem IDENTITY DESIGNERS, navazuje na střídmý industriální charakter okolní lokality s důrazem na využití kvalitních materiálů. Všechny fasády získají cihlový obklad, samozřejmostí jsou pak zelené střechy, kvalitní dřevěné podlahy nebo velká hliníková okna s členěním a profilacemi továrního charakteru

Velký důraz klade celý projekt i na energetickou soběstačnost. Vedle zelených střech bude jejich součástí také fotovoltaika, jejíž energie bude pokrývat spotřebu společných prostor rezidence. Díky retenčním nádržím budou zelené střechy zavlažovány zpětným využitím dešťové vody. Celý rezidenční komplex bude napojen na vybudovanou lokální distribuční soustavu garantující spolehlivost dodávek energií. Ty bude mít každá domácnost pod kontrolou díky online aplikaci propojenou s energetickým smart managementem.

Perlou celého projektu je charakter a rozsah služeb, které svým rezidentům nabídne. V této oblasti projekt naplňuje standardy pětihvězdičkového hotelu. V jeho rámci tak vznikne komunitní lounge, místo pro práci a setkávání, fitness centrum, wellness a relaxační zónu s masážemi. Všem obyvatelům bude navíc k dispozici nepřetržitá recepce se službou soukromého concierge, který pomůže například s objednáním služeb, zajištováním rezervací, přebírání zásilek nebo v případě potřeby obstará i opraváře. Nedílnou součástí projektu budou nabíječky na elektromobily nebo samoobslužná myčka. V nitru rezidenčního komplexu se bude nacházet parkově upravený vnitroblok, který si vzali na starost zahradní architekti z Ateliéru Krejčiříkovi. V něm najdou budoucí obyvatelé prostor pro relaxaci, setkávání s přáteli, grill pointy, party altánek, hřiště pro děti či workoutovou zónu. 

V partetu rezidence se bude nacházet nejen kavárna, ale se symbolickým odkazem na zdejší historii také pekárna. 

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů239
Ceny bytů3 310 000 – 14 890 000 Kč
Velikosti bytů1+kk – 4+kk (23,7 m² – 116,3 m²)

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Bus0.2 km
Tramvaj0.2 km
Vlak1.5 km
Nemocnice / poliklinika0.6 km
Obchody0.3 km
Škola0.6 km
Park0.3 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

Společnost DOMOPLAN, a.s., založená roku 2010, se zaměřuje na výstavbu rezidenčních projektů s vysokou přidanou hodnotou, zejména bytových domů a rezidenčních projektů. Pro své projekty vyhledává DOMOPLAN atraktivní lokality s výrazným potenciálem budoucího rozvoje – jedinečnost těchto míst pak citlivě dotváří kvalitní a nadčasovou architekturou. Stojí za brněnskými rezidencemi Hvězdová, Domino, Kopečná, bytovým domem Kadetka či za vilou Božetěchova. V roce 2017 začala společnost jako jeden z prvních českých developerů systematicky rozvíjet výstavbu aparthotelů v horských oblastech České republiky. Zaměřuje se na prémiové lokality v oblasti Orlických hor a Jeseníků, kde DOMOPLAN ve spolupráci se sesterskou společností MyResorts vybudoval oceňované horské apartmány Filipovice.

Projekty, které DOMOPLAN realizoval v Brně, si díky kombinaci architektonické a řemeslné kvality vysloužily uznání odborné veřejnosti. Bytový dům Domino byl navržen na cenu Mies van der Rohe Award 2019. Cenu absolutního vítěze odborné poroty za Realitní projekt roku 2021 obdržela Rezidence Starý pivovar, porotou oceněná zároveň jako nejlepší projekt v rámci Jihomoravského kraje. V roce 2022 obdržela rezidence Hvězdová ocenění v soutěži Chytrá města 2022 jako nejlepší projekt kategorii Projekt pro město s více než 200 tisíci obyvateli.

V současné době patří DOMOPLAN mezi nejvýznamnější brněnské developery. Aktuálně zde staví a připravuje rezidenci Pekárenský dvůr, projekty Starý pivovar (v lokalitě Králova Pole), Příční, Block A[rt] (v lokalitě Zábrdovice) a Nová Líšeň. Kromě Brna začal realizovat projekty i v Čechách, kde ve středočeském Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi staví rezidenční bydlení Na Mariánské cestě ve skandinávském stylu. Vedle toho momentálně v Jeseníkách buduje dva horské resorty Lesní stráně a Stará pošta a chystá další projekt aparthotelu ve skiresortu Bukovka v Orlických horách. Své působení DOMOPLAN rozšiřuje také do zahraničí, kde na chorvatských ostrovech Pag a Hvar chystá postavit holiday resorty. Rezidenční bydlení plánuje od začátku roku 2024 stavět také v Srbsku, konkrétně v Bělehradu rezidenci Arboleda, a chorvatském Záhřebu, kde vzniknou viladomy Samobor.  

Od roku 2022 je DOMOPLAN členem skupiny FIPOX.

V únoru 2023 představila společnost svůj největší multifunkční projekt BRIXX v oblasti brněnské Západní brány, který dle konceptu work & live nabídne kromě více jak 500 rezidenčních jednotek prostory pro obchody, kavárny, kanceláře, studentské zázemí i zdravotnické zařízení.


 

Kontakt

Bratislavská 84, Brno, 602 00
Telefon: +420 607 207 207
E-mail: info@domoplan.eu
Web: https://www.pekarenskydvur.cz/