Login

Čtvrť Pod Hády - 1. etapa

Popis projektu

Pod brněnským Hádeckým kopcem, v těsném sousedství Moravského krasu, vyroste nová čtvrť, kterou definuje unikátní spojení města a přírody. Čtvrť Pod Hády, jeden z největších developerských projektů v Brně, přinese v několika etapách více než 1000 nových bytů. 

Aktuálně je v prodeji první etapa projektu, která přináší 167 bytů v 8 domech a 186 parkovacích míst umístěných v podzemních garážích. Zájemci si mohou vybrat z klasických bytových domů nebo menších viladomů s vlastními zahrádkami. Dominantou čtvrti je desetipatrový dům se sdílenou zelenou střechou a výhledem na celé Brno. Většina bytů má vlastní balkon, terasu nebo předzahrádku navrženou na klíč.

Čtvrť Pod Hády postupně doplní nová zastávka MHD přímo u projektu, obchody a služby, sportoviště, dětské hřiště, školka nebo propracované veřejné prostranství s bohatou zelení a odpočinkovými zónami.

Co dělá tento projekt skutečně výjimečným, je jeho závazek k udržitelnosti. Čtvrť vyrůstá na místě brownfieldu zchátralé a nevyužívané továrny Ergon, z jejíž demolice používá část recyklovatelných materiálů. Zvláštní důraz je kladen na šetrné nakládání s vodou a péči o zeleň. Inovativní systém retenčních nádrží zajistí udržení vody přímo v místě a vytvoří tak příjemné prostředí pro život. Každá budova v rámci projektu bude vybavena zelenými střechami a fotovoltaickými panely.

Projekt byl záměrně navržen tak, aby se minimalizovala potřeba automobilové dopravy na povrchu, díky čemuž vzniká klidné a bezpečné prostředí s množstvím zelených ploch a pěšími uličkami. Pohodlí obyvatel zajistí prostorné podzemní garáže s dostatkem parkovacích míst pro celou čtvrť.

Kvalitu projektu podtrhují renomovaná jména – architektonický návrh budov vytvořilo studio Kuba & Pilař architekti, jenž v roce 2022 získalo prestižní cenu Architekt roku,  či architektonické studio Makovský & partneři. Koncept zeleně, veřejného prostranství i soukromých zahrad vypracoval atelier Flera pod vedením uznávaného architekta Ferdinanda Lefflera.

Výstavba očekávaného projektu moderního bydlení, Čtvrti Pod Hády, byla spolu s prodejem jednotek zahájena v září 2023. 

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů167
Velikosti bytů1+kk až 4+kk

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Bus0.8 km
Tramvaj1.5 km
Vlak5.9 km
Nemocnice / poliklinika3.1 km
Obchody0.1 km
Škola2.4 km
Park0.5 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

Realitní skupina Trikaya je skupinou společností podnikajících v oblasti výstavby a investic do nemovitostí v České republice se specializací na druhé největší město – Brno. Společnost byla založena v roce 2010 a původně se věnovala čistě developmentu rezidenčních budov. V současné době společnost kromě rezidenční výstavby investuje do velkých obchodních center a plánuje také výstavbu administrativní budovy v centru města. Cílem společnosti Trikaya je budovat inovativní projekty, které nabídnou klientům nejen vysokou kvalitu, ale i standardy běžné v ostatních vyspělých státech světa.

Skupina Trikaya stojí například za realizací úspěšných projektů Bytové domy Neumanka, rezidence Erasmus nebo třemi etapami Ponavia rezidence. Trikaya je taktéž vlastníkem dvou nákupních center – OC Futurum v Brně a OC Řepy v Praze, která v uplynulých letech kompletně zrekonstruovala. Aktuálně největším projektem skupiny je výstavba nové bytové Čtvrti Pod Hády.

Kontakt

Pod Hády, Brno-Maloměřice a Obřany, 614 00
Telefon: 739431640
E-mail: simona.krupova@trikaya.cz
Web: http://www.hady.cz