Login

Albatros Kbely 3

Popis projektu

Albatros Kbely 3 – Hospodárné bydlení u parku

V pražských Kbelích se aktuálně staví třetí etapa Albatros Kbely, která počítá s dokončením v roce 2024. Dva bytové domy, pojmenované Juliett a India v duchu letecké abecedy, kladou důraz na udržitelnost a kvalitní veřejný prostor pro mladé rodiny. Splňují přísné požadavky environmentální certifikace BREEAM s hodnocením Very Good a dosahují velmi úsporné energetické náročnosti PENB – B. Na střechách nebude chybět fotovoltaická elektrárna, která bude vyrábět energii nejen pro společné prostory, ale také pro jednotlivé byty. Ročně má na obou bytových domech vyprodukovat přibližně 44 MWh a uspořit tak zhruba 20 tun emisí CO2.

Bytové domy nabídnou 96 nových bytů s převahou dispozic 2+kk a 3+kk. V dosahu města i přírody, a především za dostupnějších cenových podmínek, je Albatros dobrou příležitostí pro pořízení vlastního bydlení pro páry a mladé rodiny, pro které je důležitá kvalita, promyšlené dispozice a zdravý prostor k životu. Početnější rodiny mohou vybírat i z nabídky prostorných bytů 4+kk. Oproti pražskému průměru vychází nízkoenergetické bydlení ve Kbelích výhodněji o téměř 20 % a více jak polovina bytů je už prodaná. Průměrná cena za metr čtvereční je včetně DPH 126 tisíc korun (vztaženo na čistou bytovou plochu) a aktuálně v nabídce zbývá posledních 34 bytů. Projekt nabízí také garážová stání v podzemním podlaží, kde se počítá i s přípravou pro nabíjecí stanice pro elektromobily.

Bytové domy vyrůstají mezi rozlehlým zeleným parkem o celkové ploše 9 tisíc m2, a školkou Albatros. Celý areál projektu budou propojovat prvky modrozelené infrastruktury, společné prostory pro setkávání, ale také klidná místa pro práci či odpočinek. Vedle enviromentální certifikace BREEAM dosahují bytové domy také velmi nízké energetické náročnosti v kategorii PENB – B a oproti referenční budově tak vychází úsporněji o 31 %.

„Tuto již tak nízkou energetickou náročnost jsme si dali za cíl ještě snížit a rozhodli se na střechy bytových domů přidat 46 fotovoltaických panelů, které budou šetřit energii nejen ve společných prostorách, ale dle aktuálně platné legislativy také v jednotlivých bytech. To by při aktuálních cenách elektřiny představovalo v domech Juliett a India roční úsporu až 287 tisíc korun a 20 tun CO2, což přibližně odpovídá emisím, které vyprodukují čtyři benzínová osobní auta za rok,“ uvedl Michal Kubát, projektový manažer Skanska Residential.

Příspěvkem k hospodárnosti je také využití recyklovaného betonu rebetong, který Skanska vyrábí ze stavební suti a nahrazuje tak ze 100 % přírodní kamenivo. Stavební suť, typicky odpadový materiál, se v projektu využije pro atiky a výtahovou šachtu v posledním patře obou bytových domů. Jedná se o klasický příklad upcyklace, kdy hodnota recyklovaného materiálu díky vhodnému využití stoupá. Díky tomu se uspoří zhruba 1 750 kg kameniva na každý m3 betonu.

V projektu se počítá také s šetrným hospodařením s vodou a ve všech bytech tak budou instalovány úsporné armatury, které oproti běžnému standardu výrazně redukují spotřebu pitné vody. Zároveň jsou projekt a jeho veřejné prostranství navrženy tak, aby došlo k zasakování a výrazně redukci odtoku dešťové vody a většina jí tak zůstane přímo v lokalitě. Shromažďovat se bude v akumulační nádrži o celkovém objemu 10 tisíc litrů a sloužit bude k zalévání společných zelených ploch. Přebytek dešťové vody bude sváděn do vsakovacích průlehů se vsakovací studnou, kde pomůže zlepšovat lokální mikroklima, případně se přeleje do vsakovacího příkopu, který vede napříč celým územím. Skanska v budově zachovává také vysokou kvalitu zdravých a udržitelných materiálů s certifikáty EPD, FSC a PEFC.

Velký důraz věnuje Skanska kvalitnímu veřejnému prostranství. Letos v areálu rezidenční čtvrti předala nově vybudovanou mateřskou školu městské části Kbely. Zároveň dokončila první z místních dětských hřišť, na kterém se objevuje i jedinečný hrací prvek Gigant od předního dánského výrobce herních prvků, společnosti Kompan. „To jsou dobré zprávy pro rodiny s dětmi, které se letos nastěhují v rámci první etapy a budou tak mít školku a hřiště k dispozici prakticky od začátku. Veřejný prostor oživí celkem tři nová dětská hřiště, cyklostezka s workoutovou zónou, velký zelený park pro odpočinek, veřejná griloviště či supermarket Norma pro denní nákupy, který se v budoucnu stane součástí areálu,“ doplňuje Michal Kubát, projektový manažer Skanska Residential.

Výhodou projektu je také práce se stavební dokumentací v digitální podobě s daty v softwaru BIM (Building Information Modeling), kde se zlepšuje nejen plánování projektu, ale také jeho kvalita a efektivita. Prostřednictvím BIM se provádí detailní analýzy a simulace, snižují se náklady, minimalizují chyby, a zlepšuje se komunikace mezi zúčastněnými stranami.

Albatros Kbely nabídne v pěti etapách a 11 bytových domech celkem 652 bytových jednotek na ploše 98 089 m2. Projekt dostal název podle legendárního cvičného letounu Aero L-39 Albatros, který je vystaven v nedalekém hangáru Leteckého muzea Kbely.

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů96
Velikosti bytů1+kk až 4+kk
K nastěhování2024

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Metro3 km
Bus0.3 km
Tramvaj6 km
Vlak2 km
Nemocnice / poliklinika6.7 km
Obchody1 km
Škola1.5 km
Park1 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

Ve Skanska Residential působíme na českém trhu rezidenční výstavby už od roku 1997. Doposud jsme v Praze vytvořili přes 9 000 nových domovů, ve kterých bydlí více než 23 000 lidí. Za zcela zásadní považujeme respekt k přírodním zdrojům a pravidelně na trh přinášíme inovativní technologie. Jako první jsme se v České republice zavázali k projektování a výstavbě udržitelného bydlení podle mezinárodní certifikace BREEAM s cílem podpořit zdraví obyvatel, sousedství i celé planety. Postupně jsme se tak stali lídrem na trhu výstavby hospodárných rezidenčních budov, které přispívají k úspoře vody, energií a uhlíkové stopy. Do roku 2045 chceme dosáhnout uhlíkové neutrality.

Kontakt

Sedlářova, Praha 19 - Kbely, 190 00
Telefon: 704876916
E-mail: jan.pohorsky@skanska.cz
Web: https://residential.skanska.cz/prodej-bytu-praha-19/albatros-kbely-3