Login

Rezidence Hvězdová

Popis projektu

Rezidence Hvězdová vznikla ve spolupráci architekta Romana Gale a mladého, rychle se rozvíjejícího designového Studia Identity Design, založeného Ivanou Linderovou a Dagmar Zvoníčkovou v Londýně.

Dům se nachází v samotném centru města, nedaleko radnice Brna sever a uzavírá nedokončený městský blok činžovních domů z předválečného období. V kontextu Brna jde o jedinečnou, dynamicky se rozvíjející čtvrť s neopakovatelným charakterem, jen pár minut od brněnského náměstí Svobody či městského parku Lužánky.

Brněnská čtvrť Zábrdovice současně prochází revitalizací a zažívá výrazný vzestup – od výstavby bytových domů ve vnitrobloku, který je vymezen ulicemi Francouzská, Hvězdová, Bratislavská a Stará, přes plánované proměny části nevyužívaného areálu brněnských tepláren na chytrou městskou čtvrť až po revitalizaci bývalého areálu Zbrojovky.

Samotný dům byl navržený na půdorysu písmene L a je obklopený městským parkem. Jeho hmotu tvoří hranol s osmipodlažním nárožním akcentem, protkaný pravidelným rastrem oken a lodžií. Ustoupené šesté a sedmé podlaží tvoří střešní krajinu obytných teras s jedinečnými výhledy na panorama Brna.

Navržená strohá architektonická forma přenáší do nesourodé okolní zástavby pocit klidu a řádu. Svou účelností a funkčností odkazuje dům Hvězdová na brněnskou meziválečnou stavební tradici, zároveň však nabízí rozmanitou škálu ubytovacích jednotek a veškeré příslušenství, jež odráží současný bytový standard.

Při návrhu interiérů společných prostor byla v hlavní roli volba materiálů a důraz kladený na stavební detaily, které výrazně oživují pravidelnou geometrickou formu domu. Návrh staví na kontrastu mezi surovostí použitých materiálů a jemností ocelových prvků.

Interiéry jednotlivých apartmánů byly výrazně ovlivněny návazností budovy na městský park. Zvolená materiálová paleta je plná přírodních materiálů, naturálních textur, teplých zemitých tónů a představuje tak přirozený přechod parku do jednotlivých apartmánů. Denní světlo potom spoluvytváří vnitřní klima, které ovlivňuje zdraví člověka. Dostatek přirozeného světla v interiéru se výrazně podílí na duševní pohodě, pozitivně ovlivňuje náš biorytmus i náladu. Díky otevřeným dispozicím a velkorysému prosklení nabízejí všechny obytné jednotky – včetně těch nejmenších –nadstandardní množství denního osvětlení v průběhu celého roku a za každého počasí.

DOMOPLAN navíc ve spolupráci s londýnským Studiem Identity Design připravil pro budoucí rezidenty projektu Hvězdová tzv. ‘Turn Key’ řešení – koncept inspirovaný londýnským trhem. Jde o prodej apartmánů s možností přikoupení interiérových balíčků, které byly navrženy na míru pro jednotlivé apartmány. Interiérové balíčky jsou nabízené ve dvou provedeních, a to luxusním a standardním. Oba balíčky obsahuji luxusní kousky nábytku od špičkových světových designérů a značek. Každý prvek má v interiéru své místo. Jednotlivé kusy byly pečlivě vybrány tak, aby dohromady vytvořily jeden harmonicky celek. Při výběru byly hlavními kritérii jednak kvalita zvolených materiálů a jejich funkčnost, ale také propracované detaily a nadčasový design. Oba balíčky nabízejí budoucím klientům kompletní vybavení pro jejich vysněný domov, v obou případech je však možné si je přizpůsobit podle svých potřeb.

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů53
Velikosti bytů1+kk až 4+kk

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Bus0.8 km
Tramvaj0.5 km
Vlak2.7 km
Nemocnice / poliklinika0.9 km
Obchody0.7 km
Škola0.8 km
Park0.02 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

Společnost DOMOPLAN, a.s., založená roku 2010, se zaměřuje na výstavbu rezidenčních projektů s vysokou přidanou hodnotou, zejména bytových domů a rezidenčních komplexů v Brně a okolí a holiday resortů v horských oblastech České republiky. Pro své projekty vyhledává atraktivní lokality s výrazným potenciálem budoucího rozvoje – jedinečnost těchto míst pak citlivě dotváří kvalitní a nadčasovou architekturou.

Projekty, které DOMOPLAN realizoval v Brně (rezidence Kopečná, bytový dům Kadetka a bytový dům Domino) si díky kombinaci architektonické a řemeslné kvality vysloužily uznání odborné obce. V roce 2017 pak společnost jako jeden z prvních českých developerů začal systematicky rozvíjet výstavbu aparthotelů v horských oblastech České republiky. Hned první projekt Apartmány Filipovice se stal Realitním projektem roku 2018 v regionu Olomoucký kraj.

V současné době patří DOMOPLAN díky nedávným akvizicím mezi nejvýznamnější brněnské developery. Aktuálně zde staví Rezidenci Hvězdová, v přípravě jsou další rezidenční projekty Starý pivovar (v lokalitě Královo Pole), Pekárenský dvůr, Příční (obě v lokalitě Zábrdovice) a Žižkova (v lokalitě Veveří). Vedle toho buduje dva horské resorty v Jeseníkách, každý s 60 apartmány a chystá další projekt aparthotelu ve Skiresortu Bukovka v Orlických horách.

Kontakt

Údolní 326/11, Brno, 60200
Telefon: 607 207 207
E-mail: info@domoplan.cz
Web: https://www.domoplan.cz/cs/hvezdova

Hlasování je ukončeno.