Login

Rezidence Gemma

Popis projektu

Rezidence Gemma je komorním projektem, který má co nabídnout všem, kteří hledají život na dosah přírody, ale umí si také užít pohodlí velkoměsta. Nabídka bydlení poskytuje široký výběr od malých bytů pro singles až po dispozice 5+kk s velkorysou terasou, které dopřejí dostatek prostoru i větším rodinám.

Rezidence Gemma je novým přírůstkem v řadě místních bytových domů z dílny Skanska Reality. Svým vzhledem i charakterem přirozeně zapadá do okolní zástavby a architektonicky navazuje na své „dvojče“ – sousední bytový dům Affinity. Rezidence Gemma se nachází na samém konci slepé ulice Babická, z druhé strany ji objímá Knovízská ulice, kde staví autobus dopravně propojující lokalitu se stanicí metra C – Chodov. Pohodlný průchod od Babické k zastávce zajišťuje pasáž vedoucí prvním nadzemním podlažím samotné rezidence. Právě v prvním patře se nachází také 8 komerčních jednotek, které budou sloužit obchodníkům či jako kanceláře. V dalších čtyřech patrech se nachází celkem 51 bytových jednotek, v nichž jsou nejčastěji zastoupeny byty 3+kk s dobře promyšlenými dispozicemi. Obyvatelům domu zajišťují bezpečné a pohodlné parkování dvě podzemní patra garážových stání. K dispozici jsou jim navíc kolárna s kočárkárnou a místnost sloužící jako myčka kol, kočárků a zablácených psů. Budova je připravena v nízkoenergetickém standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná. To znamená například důkladné zateplení obálky budovy a kvalitní okna s trojskly. V rámci snižování dopadu na životní prostředí pracuje projekt i s úsporou vody. K zalévání společné zeleně poslouží akumulační nádrž na dešťovou vodu.

Vybrané byty ve druhém podlaží navíc poskytnou svým obyvatelům příjemný bonus v podobě předzahrádky, umístěné na střeše komerčních jednotek. Páté, ustoupené podlaží nabídne také několik prostorově velkorysých bytů doplněných o terasu, ideální pro letní grilování nebo večerní posezení při západu slunce. Byty v posledním patře se navíc vyjímají vyšší světlou výškou, a dodávají tak pocit ještě větší vzdušnosti a prostornosti. Všechny byty v projektu pak disponují balkonem, lodžií či terasou. Architektuře domu vévodí fasáda v hravé barevné kombinaci šedé, bílé a žluté, honosně působí obklad z umělého kamene na spodní části domu. Samozřejmostí zařízení bytů jsou kvalitní laminátové podlahy a zařizovací předměty, bezpečnostní vstupní dveře i příprava pro předokenní žaluzie s možností elektrického ovládání na všech oknech.

Okolí nového bytového domu zkrášlují nejen betonové prefabrikované truhlíky osázené různými druhy pečlivě vybraných trvalek a stromů, ale také lavičky pro relaxaci ze speciálního ekologického, recyklovaného materiálu Resysta, který připomíná dřevo, ale je daleko trvanlivější a odolnější vůči vnějším vlivům. Je vyroben ze 60% rýžových slupek, 22% soli a 18% minerálního oleje. Nevyžaduje tak téměř žádnou údržbu a je plně recyklovatelný.
Součástí veřejného prostoru se stala také socha Gemma, jejíž instalace proběhla letos v létě. Autorem sochy je MgA. Michal Trpák, ArtD. "Gemma je drobná plastika, vybroušená nebo vyřezaná do drahého kamene nebo do skla a užívaná jako část šperku nebo amulet. Tato definice mi byla inspirací pro vznik sochy coby ženy Gemmy, která již není drobná, ale měří 5 metrů na výšku a 4,5 metry na šířku. Její forma je inspirována vybroušenými plochami skla nebo diamantu. V mém případě je provedena z oceli, která je perforována v ornament/krajku, pomocí laseru. V ideálním případě jsou vnitřní plochy vykládané fúzovaným sklem, což jsou spékané střepy skla, a podsvíceném LED pásky. Noha nakročené sochy je vysoká tak, aby pod ní bylo možné podcházet",  vysvětluje autor, co jej inspirovalo při tvorbě této sochy.

S uměním v jiné podobě se však obyvatelé a návštěvníci mohou setkat i v prostorech, kde by to nikdo nečekal. Interiér podzemních garážích zdobí unikátní graffitti ztvárněné umělcem Khoma. Tradiční šeď a beton, se kterými se v podzemních garážích běžně setkáváme, tak nahradila originální hravá barevnost.

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů51
Ceny bytů3 498 000 - 11 896 500 Kč
Velikosti bytů31,4 - 110,9 m²

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Metro1.8 km
Bus0.03 km
Tramvaj2 km
Vlak3.5 km
Nemocnice / poliklinika2.5 km
Obchody1.6 km
Škola0.95 km
Park1.8 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

Skanska je celosvětově jedna z největších společností poskytujících služby v oblasti stavebnictví, komerčního a rezidenčního developmentu. Na vybraných trzích ve Skandinávii, Evropě a USA působí více než 43 tisíc jejích zaměstnanců. Skupina Skanska vstoupila na český a slovenský trh v roce 1997, v současnosti působí jako Skanska Česká republika a Slovensko i na trzích v Maďarsku a Rumunsku. Zabývá se výstavbou dopravní infrastruktury, veřejných zařízení a inženýrských sítí, vyrábí vlastní produkty a zajišťuje si zdroje pro výstavbu. V oblasti developmentu se zaměřuje na budovy šetrné ke svému okolí i lidem, kteří je obývají. Rezidenční i výrobní a obchodní prostory zajišťuje od developmentu až po facility management. Při výstavbě minimalizuje ekologickou zátěž, využívá obnovitelných zdrojů a dbá na bezpečnost práce. Skanska prosazuje principy společensky odpovědného a etického podnikání v environmentální, sociální i ekonomické rovině.

Pro společnost Skanska je téma environmentální politiky a společenské zodpovědnosti zcela klíčové. Nejen v rámci povinností, daných legislativou, ale i dobrovolně, nad jejich rámec, se snaží zefektivňovat využívání přírodních zdrojů, snižovat míru znečišťování prostředí, chce lidem poskytovat kvalitní prostředí pro jejich existenci a dávat jim bezpečný domov.

Jako první na českém rezidenčním trhu prošla procesem certifikace BREEAM, mezinárodním hodnotícím systémem pro přípravu a výstavbu kvalitních udržitelných staveb. Od roku 2020 připravuje dle požadavků certifikace BREEAM všechny své projekty a vydala se tak na cestu výstavby bydlení, které podporuje zdraví obyvatel, sousedství, ale i celé planety.

Pro BREEAM je stejně jako výsledná kvalita a udržitelnost budovy důležité i samotné řízení projektu – od přísného výběru dodavatelů, kteří musí respektovat principy ohleduplné a odpovědné výstavby, až po péči o klienty v období po nastěhování. Celý složitý proces důkladně monitoruje a posuzuje nezávislý komisař certifikace BREEAM, který stavbu po jejím dokončení hodnotí výslednou známkou.

Kontakt

Křižíkova 682/34a, Praha 8 - Karlín, 18600
Telefon: 739501742
E-mail: gabriela.hlavackova@skanska.cz
Web: https://reality.skanska.cz/prodej-bytu-praha-11/rezidence-gemma