Login

Rezidence Čertův vršek

Popis projektu

Rezidence Čertův vršek je prémiový projekt s 39 převážně velkoplošnými byty, které se nachází na jednom z libeňských kopců. Projekt je připraven dle mezinárodní metodiky BREEAM, která hodnotí vliv projektu na životní prostředí a jeho celkovou udržitelnost. Obyvatelům nabízí například systém šetrného hospodaření s recyklovanou vodou nebo fototermické panely pro předehřev TUV. Výstavba trvala dva roky a byla dokončena na přelomu roku 2021/2022.

Bytové domy svým charakterem přirozeně navazují na okolní vilovou o celkové ploše 3 690 m2. Mezi klíčové benefity nových bytů patří velkorysé dispozice, snížené parapety oken, kvalitní materiály, ale především jedinečné výhledy na celou Prahu z terasy či balkonu. Společným jmenovatelem celého projektu je kvalita a udržitelnost, kam patří certifikovaný způsob výstavby, unikátní systém hospodaření s vodou, parkové úpravy i kvalitní zabezpečení celého areálu.

V projektu převažují větší byty s dispozicí 3+kk či 4+kk. V nabídce jsou však také dva menší byty 1+kk a tři unikátní byty 5+kk o rozloze více než 120 m² rozprostírající se přes celé patro.

Projekt je členěn do šesti sekcí, které mají tři až čtyři nadzemní patra. Jednotlivé sekce jsou rozmístěny do dvou téměř rovnoběžných linií, mezi kterými je ulička do společné relaxační zahrádky.

Světové prvenství

Rezidence Čertův vršek si do budoucna odnáší velké prvenství. Jedná se o první projekt na světě, jehož základy a příčky jsou zčásti vyrobeny z Rebetongu. Tento 100% recyklovaný beton, vyvinutý týmem Skanska a ERC-Tech využívá namísto přírodního kamene vhodně zpracovanou stavební suť. Rebetong dokáže využít i cihelnou drť, recyklát, který doposud ve stavebnictví nenašel plnohodnotné uplatnění. Na stavbu Čertova vršku bylo použito 808 m3 Rebetongu, což pokrývá přibližně 20 % z celkového množství betonu použitého na staveništi. V důsledku toho bylo ušetřeno téměř 2 000 t přírodního kameniva.

Využití šedé a dešťové vody

Čertův vršek je teprve druhým českým developerským projektem, kde obyvatelé využívají recyklovanou tzv. šedou vodu. Ta zajišťuje zejména snížení spotřeby pitné vody, a to až o čtvrtinu. Inovativní technologie se nachází v suterénu objektu a funguje tak, že voda z umyvadel, van a sprch se v technické místnosti přečistí a vrátí zpět do oběhu pro účel splachování toalet. V rámci šetrného hospodaření s vodou je v areálu instalovaná také akumulační nádrž zachycující dešťovou vodu, kterou obyvatelé využívají k zalévání předzahrádek a sdílené zahrady.

Střechy domova šetří energii

Spotřebu energie pomáhají snižovat fototermické panely, které jsou umístěny na střeše jedné ze sekcí. Solární energie předehřívá teplou užitkovou vodu a v průměru šetří až 60% spotřeby zemního plynu, životnost kotle a životní prostředí. Na ostatních střechách je vysazena extenzivní zeleň, která přispívá ke zlepšení mikroklimatu v lokalitě a zachycuje téměř 100 % dešťových srážek. Díky důkladnému zateplení obálky budovy a kvalitním oknům s trojskly dosahuje projekt nízkoenergetického standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná.

Všechny bytové jednotky navíc disponují rekuperací, která pomáhá udržovat příjemné a zdravé vnitřní klima a zároveň snižuje náklady na ohřívání vzduchu v místnosti.

V souladu s podporou kvality života ve městech zde Skanska instalovala i několika prvků na podporu biodiverzity jako například ještěrkoviště, broukoviště, budky pro netopýry a sýkorky, zelené střechy a kompost.

Další benefity bydlení

Soukromí, bezpečí, exkluzivita – bydlení v prémiovém stylu v ústraní libeňské vilové čtvrti zajišťuje svým obyvatelům dostatek soukromí a bezpečí. Rezidence má uzavřený areál s vjezdovou bránou, kamerovým bezpečnostním systémem a kódovanými vstupy do domu, bytů, sklepů i garáží. Kamerový systém snímá vjezd do areálu, garáže a zádveří. Přes domácí videotelefon je možné vidět všechny vchody do domu i vstupní branku. Přínosným benefitem je také možnost otevřít si dveře čipem, nebo si nastavit face ID a ohlášeným návštěvám vytvořit přístupový QR kód.

Společná zahrada – za sekcí E je společná zahrada, kde jsou kromě trávníku také okrasné rostliny, bambusárium a zelené javory. Nachází se zde také drobné jezírko, které napájí dešťová voda a nechybí ani stíněné posezení pro komunitní setkávání.

Denní světlo a čerstvý vzduch – okna se sníženým parapetem dodávají nejen výjimečnou atmosféru, ale také dostatek denního světla. Externí stínění pomáhá udržet uvnitř bytu příjemnou teplotu. Čerstvý vzduch zajistí instalovaná rekuperační jednotka.

Kvalitní a zdravé materiály – samozřejmostí nabízeného standardu jsou obklady a dřevěné plovoucí podlahy v nejlepší kvalitě. Mezi zařizovacími předměty najdete například produkty známých italských značek Catalano a Gessi a španělské značky PORCELANOSA.

Sprcha pro kola a domácí mazlíčky – v projektu se nachází také místnost se sprchou pro mytí kol, kočárků či domácích mazlíčků. Jen pár kroků od myčky kol a kočárků je místnost pro jejich bezpečné uchování.

Součástí domu je i řešeno odpadové hospodářství, které je umístěno v suterénu objektu.

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů39
Velikosti bytů45,7 m² - 171,7 m²

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Metro2 km
Tramvaj1 km
Vlak2 km
Nemocnice / poliklinika1 km
Obchody1 km
Škola1 km
Park1 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

Skanska Residential působí na českém trhu rezidenční výstavby už od roku 1997. Doposud v Praze vytvořila přes 9 000 nových domovů, ve kterých bydlí více než 23 000 lidí. Za zcela zásadní považuje respekt k přírodním zdrojům a pravidelně na trh přináší inovativní technologie. Jako první se v České republice zavázala k projektování a výstavbě udržitelného bydlení podle mezinárodní certifikace BREEAM s cílem podpořit zdraví obyvatel, sousedství i celé planety. Postupně se tak stala lídrem na trhu výstavby hospodárných rezidenčních budov, které přispívají k úspoře vody, energií a uhlíkové stopy. Do roku 2045 chce dosáhnout uhlíkové neutrality.

Skupina Skanska
Zkušenosti a vize skupiny Skanska nám pomáhají utvářet prostředí pro život, práci a setkávání. Více než 135 let jsme jednou z největších stavebních a developerských společností na světě. Naše tržby v roce 2021 dosáhly 148 miliard švédských korun. Působíme na vybraných trzích v Evropě, severských zemích a Spojených státech. Společně s našimi zákazníky a díky odborným znalostem více než 30 000 zaměstnanců, přinášíme inovativní a udržitelná řešení, která umožňují vytvářet zdravé prostředí pro život nejen po dobu našeho života, ale i dlouho po něm.
 

Kontakt

Čertův vršek č.p. 2533, Praha 8, Libeň, 180 00
Telefon: +420 704 876 916
E-mail: jan.pohorsky@skanska.cz
Web: https://residential.skanska.cz/prodej-bytu-praha-8/rezidence-certuv-vrsek

Hlasování je ukončeno.