Login

Prosek Park XIII

Popis projektu

Projekt roku – FINEP, Prosek Park XIII

Celkem 13 let a 1660 moderních městských bytů ve 20 domech. Poslední etapa, Prosek Park B (XIII. etapa) byla završením výstavby, která zakončila přeměnu bývalého neutěšeného prostoru v moderní městskou oblast plnou zeleně, dětských hřišť, travnatých ploch, uměleckých děl i multifunkčního hřiště.

Vějířovitý profil celé rezidenční výstavby (z pohledu ze shora) získal výstavbou posledních domů B svou základnu, svůj pevný bod při vstupu do této nové čtvrti.

Moderní novostavba, která je tvořena dvěma bytovým domy, které spojují jak společné vstupní prostory, tak i čtyři komerční plochy umístěné v sekci B1 bytového domu. Co bytový dům, to šest nadzemních podlaží a dva suterény s garážovými plochami a sklepními komorami pro rezidenty. Prosek Park B nabídnul celkem 104 bytů do osobního vlastnictví. Šlo o byty 1+kk od 32 m2 až po velké prostorné rodinné byty 4+kk do 119 m2.

Moderní rezidenční projekt z pera architektů AHK architekti, který vkusně kombinuje beton s moderně pojatými balkóny se skleněnou výplní a dynamickým exteriérem, byl finální tečkou v jednolitém konceptu city developmentu výstavby celé lokality, kde developer vytvořil moderní prostor pro městské bydlení. To ve finále zpříjemnil nejenom nabídkou sportovišť nebo relaxačních ploch, ale také osazením vybraných kulturních, resp. sochařských děl přímo v lokalitě. U projektu B jde jmenovitě o umělecký monument Stéla od Lukáše Raise. Celkově veřejný prostor v Prosek Parku dotváří i velkoformátová malba Lední medvěd s mrožem od Marka Číhala a od léta 2020 i umělecká instalace „Několik problémů najednou“ od hudebníka a sochaře Milana Caise.

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů104
Velikosti bytů1+kk (od 32 m2) až 4+kk do 120 m2

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Metro0.3 km
Bus0.02 km
Nemocnice / poliklinika0.2 km
Obchody0.02 km
Škola0.2 km
Park0.1 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

FINEP se specializuje na výstavbu rezidenčních bytových projektů a velkých administrativních center. Při realizaci projektů klade důraz na nadstandardní servis a spokojenost klientů. Klíčová je lokalita, originální architektura, kvalitní provedení stavby a plnohodnotná občanská vybavenost. K dnešnímu dni za svých 25 let existence postavila společnost FINEP  přes 13 000 nových bytů v několika desítkách úspěšných projektů. Mezi administrativní komplexy společnosti FINEP patří například projekt City West v pražských Stodůlkách, poskytující zázemí pro Komerční banku, Siemens, Vodafone, Hyundai, Nixdorf, CGI a mnoho dalších.

FINEP je ryze česká společnost, jež si za dobu své existence, od roku 1995, vybudovala na českém trhu velmi silnou pozici. V roce 2006 rozšířil FINEP svou působnost za hranice České republiky, na Slovensko, od roku 2013 realizuje projekt také v Mongolsku. Produktové portfolio je doplněno nabídkou finančních služeb a vybavení domácností. Finep stál u renesance nové družstevní výstavby v České republice.

Kontakt

Makedonská, Praha 9 , PRAHA, 190 00
Telefon: 601375542
E-mail: david.jirusek@finep.cz
Web: https://www.finep.cz