Login

Port Karolína (4. etapa)

Popis projektu

Skanska dokončila rezidenční projekt Port Karolína čtvrtou fází, která vyrostla na Rohanském nábřeží v pražském Karlíně a krátce po zahájení stavby se už pyšnila certifikátem Interim BREEAM s hodnocením Very Good. Vedle moderního architektonického řešení a kvalitního provedení přinesla řadu ekologických a úsporných opatření. Budova například využívá ke splachování toalet a zalévání venkovní zeleně přečištěnou vodu z vrtu a přináší řadu prvků na podporu rostlinné i živočišné diverzity.

Poslední fáze Portu Karolína zahrnuje celkem 124 jednotek, které mají dispozice od 1+kk (37 m2) až po 6+kk (175 m2). Součástí projektu jsou také tři mezonety s vlastní terasou a velkou předností všech bytů jsou francouzská okna s venkovním stíněním. Bytový dům se skládá ze dvou částí o výšce 8 a 10 podlaží.

V rámci projektu jsou zajímavě řešeny i společné prostory. Noví majitelé tak mohou využít služeb sdílené recepce, společnou terasu na střeše, sprchu pro mytí jízdních kol, kočárků a zablácených psů. Dvě patra podzemních garáží pak zajistí dostatek parkovacích stání pro osobní vozy, a to včetně nabíjecích stanic pro elektromobily. Venku se pak nachází odpočinková zóna s architektonickým designovým prvkem k sezení.

Budova má nízkoenergetický standard PENB – B, ke kterému přispívá důkladně zateplená fasáda a kvalitní dřevěná okna s trojskly. Projekt je připraven podle mezinárodní certifikace BREEAM, která sleduje energetické úspory a inovativní ekologická řešení. Zde se jedná zejména o snížení spotřeby pitné vody až o 30 %. Za úsporou stojí splachování toalet vodou z podzemního vrtu. K tomu slouží inovativní technologie, která vodu zároveň přečistí a v případě potřeby s ní dopouští i akumulační nádrž pro zalévání zeleně v okolí domu a soukromých předzahrádek. V rámci šetrného hospodaření s vodou má projekt také úsporné vodovodní armatury, duální splachovače, úsporné umyvadlové baterie a úsporné sprchové hlavice. Efektivně pracuje také s dešťovou vodou, kterou shromažďuje ze střech v akumulační nádrži.

Součástí areálu je i bohatá venkovní zeleň v podobě jednotlivých předzahrádek a parkových prostor mezi budovami, kde se nachází spousta klidných míst s lavičkami pro relaxaci či práci. Noví majitelé mohou využít také pěší zóny a cyklostezku podél Vltavy, která se nachází hned za budovou.

V souladu s podporou kvality života ve městech zde Skanska připravila také řadu prvků na podporu biodiverzity. Nachází se zde např. hmyzí hotel, ptačí budky, broukoviště nebo zídka pro nejrůznější živočichy. Zvířatům vyhovuje teplo sálající z kamenů, dutiny slouží jako úkryty přes den i k přezimování. Hnízdí zde včely samotářky, dravé vosičky, čmeláci a jsou útočištěm pro užitečné pavouky, brouky, stonožky, ale také ještěrky, slepýše a žáby. V areálu nechybí ani periodická kaluž, která se obnovuje srážkami a přispívá k rozšíření obojživelníků a ptactva.

Součástí výstavby bylo také vytvoření přírodního domácího vegetačního prostředí. Nově zde vyrůstá například lípa srdčitá, habr obecný, líska obecná, dub letní a hloh jednoděložný. V rámci podpory biodiverzity a kvality zeleně se dbalo také na rozmanitost vysazené trávy a nachází se zde tak přírodní směs středně vlhkých trávníků, zastíněných trávníků, luční trávy i vlhkomilných rostlin.

Specifikum objektu je také zajímavost, že je vystavěna na stávající budově hradidlové komory Pražské vodohospodářské společnosti, jenž je součástí systému protipovodňové ochrany pro Prahu 8. Jedná se o výsledek spolupráce s PVS, díky které objekt přispívá k dalšímu zkvalitnění veřejného prostoru.

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů124
Velikosti bytů37 m² - 175 m²

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Metro0.3 km
Bus1 km
Tramvaj0.2 km
Vlak1 km
Nemocnice / poliklinika0.4 km
Obchody0.3 km
Škola0.5 km
Park0.3 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

Skanska Residential působí na českém trhu rezidenční výstavby už od roku 1997. Doposud v Praze vytvořila přes 9 000 nových domovů, ve kterých bydlí více než 23 000 lidí. Za zcela zásadní považuje respekt k přírodním zdrojům a pravidelně na trh přináší inovativní technologie. Jako první se v České republice zavázala k projektování a výstavbě udržitelného bydlení podle mezinárodní certifikace BREEAM s cílem podpořit zdraví obyvatel, sousedství i celé planety. Postupně se tak stala lídrem na trhu výstavby hospodárných rezidenčních budov, které přispívají k úspoře vody, energií a uhlíkové stopy. Do roku 2045 chce dosáhnout uhlíkové neutrality.

Skupina Skanska
Zkušenosti a vize skupiny Skanska nám pomáhají utvářet prostředí pro život, práci a setkávání. Více než 135 let jsme jednou z největších stavebních a developerských společností na světě. Naše tržby v roce 2021 dosáhly 148 miliard švédských korun. Působíme na vybraných trzích v Evropě, severských zemích a Spojených státech. Společně s našimi zákazníky a díky odborným znalostem více než 30 000 zaměstnanců, přinášíme inovativní a udržitelná řešení, která umožňují vytvářet zdravé prostředí pro život nejen po dobu našeho života, ale i dlouho po něm.
 

Kontakt

Port Karolína, Praha 8 – Karlín, 180 00
Telefon: 704876916
E-mail: jan.pohorsky@skanska.cz
Web: https://residential.skanska.cz/prodej-bytu-praha-8/port-karolina-4

Hlasování je ukončeno.