Login

Novostavba domu Hippokrates v Brně

Popis projektu

Projekt Hippokrates je citlivě a ohleduplně zasazen do bezesporu nejprestižnější lokality v Brně Masarykovy čtvrti, která je již 150 let nejatraktivnější vilovou a rezidenční čtvrtí v Brně. Dokládá to i neobvykle vysoký počet historických a funkcionalistických vil význačných architektů, stavěných pro nejvýznamnější osobnosti Brna své doby. Záměr realizace objektu v takto historicky významné lokalitě s sebou nese jistou míru odpovědnosti.

Snahou při realizaci projektu bylo zachování charakteru odkazu na funkcionalistickou architekturu ve své střídmosti a jednoduchosti linií a tvarů, kterou Brno vyniká a zároveň ozvláštnit moderně architektonicky hmotu objemu objektů, kdy na platformě tvořící základ objektu s krytými podzemními garážemi zapuštěnými do svahu stojí dva kvádry vzájemně pootočené. Koncepčně jsou do elementární hmoty každého kvádru vepsány jednotlivé buňky vytažením nebo zasunutím v dílčím podlaží. Tyto hmoty se různě střídají a překrývají, vznikají tak terasy a lodžie.  Jednotlivé buňky jsou nestejné velikosti, tudíž je celek různorodý a prolamování hmot je pestřejší. I přes zdánlivou dynamiku je zachována kompaktnost obou hmot. Prolamování hmot v jednotlivých podlažích opticky zmenšují obě hmoty. Vzniklé terasy, balkóny a lodžie umožňují venkovní posezení a relaxační pobyt s výhledy na výstaviště a do okolní klidné zástavby. Jihozápadní a jižní terasy nabízí výhledy na zalesněné kopce zvedající se podél toku řeky Svratky od Pisárek až po Červený kopec a také na areál brněnského výstaviště se světoznámou stavbou pavilonu Z.

Projekt je zároveň obklopen zelení zahrad a rovněž na přilehlých pozemcích byly provedeny sadové úpravy, pro které je využívána dešťová voda ze systému akumulace a retence sloužící pro zavlažovací systém.

Projekt Hippokrates zahrnuje celkem 51 nadstandardně navržených jednotek a celkové řešení je polyfunkční tak, aby nabídlo prostor pro bydlení, ubytování i práci. Samozřejmostí je bezbariérovost objektu a nízká spotřeba energie, kvalitně zateplený obvodový plášť budovy a okna s trojskly a taktéž v neposlední době čím dál důležitější aspekt – šetření vodou.

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů51
Ceny bytů4-16 mil. Kč
Velikosti bytů1+kk - 5+kk

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Bus0.2 km
Tramvaj0.4 km
Vlak4 km
Nemocnice / poliklinika4 km
Obchody2 km
Škola1 km
Park1 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

PROPERITY - Jsme silná a stabilní developerská skupina, která se zaměřuje především na projekty v Brně a na Vysočině. Máme za sebou přes 20 let zkušeností a více než 40 úspěšně realizovaných projektů. Postupem času se naše skupina v Brně etablovala jako přední developer s největším počtem řešených a realizovaných projektů. Mezi naše realizace patří projekt nejvyšší kancelářské budovy v Česku - AZ Toweru a taktéž aktuálně nejvyšší bytové budovy - projekt bytového domu Eden v Brně-Králově poli. Aktuálně připravujeme více než 1000 nových jednotek v několika plánovaných projektech, které budou v následujících letech postupně spuštěny. Mezi těmito projekty budou i další dominanty, které udělají Brno opět krásnější. Snažíme se, aby se naše projekty staly pro naše klienty příjemným místem pro život a práci.

Kontakt

Vinařská 580/17a, Brno, 603 00
Telefon: 733 737 929
E-mail: info@properity.cz
Web: https://www.properity.cz

Hlasování je ukončeno.