Login

Lihovar Smíchov I. etapa

Popis projektu

První etapa projektu Lihovar nabídne zhruba 250 bytů s dispozicemi od malých 1kk až po luxusní velkorysé 5kk se střešní terasou a vířivkou a zároveň uvede celý koncpet projektu LIHOVAR, který široce přesáhne oblast „pouhého“ bydlení a stane originální kulturní a společenskou čtvrtí. Její charakteristikou bude autentická atmosféra vlastního foodmarketu, těch nejlepších kaváren, bister a obchůdků i vlastní pětipatrové umělecké galerie známého českého sochaře a výtvarníka Davida Černého, která dá prostor modernímu umění. Inspirací celého projektu Lihovar byl londýnský Kings Cross, jehož atmosféru nová čtvrť připomíná, a bydlení v Lihovaru se nese v duchu umění, zážitků, setkávání a splněných snů. 

Architektura celé nové rezidenční čtvrti skupiny Trigema připomíná slavnou industriální minulost bývalého průmyslového areálu a navazuje na ni. Celý projekt Lihovar svým pojetím vybízí k nezávislosti ducha, neobyčejnosti uvažování i k návratu k industriálním kořenům Smíchova. Komplex, sevřený ulicemi Nádražní a Strakonická, který se nachází v jižním srdci Smíchova, tvoří soubor domů s cihlovými fasádami a všudypřítomný industriální duch staré smíchovské zástavby se v projektu citlivě mísí s originální architekturou, nejmodernějšími materiály, uměním i vlastními životy svých obyvatel. Kromě jednotlivých dominant napříč celým projektem, jakými jsou dům Flaška, komín s vyhlídkovou kapslí nebo historická budova Varny, která se promění v uměleckou galerii, bude obyvatelům i návštěvníkům k dispozici zelený hravý vnitroblok, který doplní originální historické artefakty původního lihovaru Fischl a synové a který nabídne odpočinkovou zónu v bohaté zeleni. Z vnitrobloku budou vyrůstat staré kovové konstrukce produktovodů, ze kterých poroste zeleň a bude jimi protékat voda. Severní hranu areálu doplní dětské a streetballové hřiště i komorní psí park.

Lihovar není jen rezidenčním prostorem, ale ambiciózním projektem Trigemy, který nabízí neobyčejný koncept, kdy je bydlení každodenním společenským i kulturním zážitkem a okolní prostor místem, které otevírá dveře příběhům.

Na 4500 metrech čtverečních pak celý nový komplex nabídne i prostor pro supermarket a místní obchůdky či kavárny a součástí areálu bude také 642 parkovacích míst v podzemních garážích. Samozřejmostí Lihovaru je i skvělá dopravní dostupnost do centra města a nadstandardní občanská vybavenost v okolí.

 

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů250
Velikosti bytů1+KK - 5+KK

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Metro1 km
Bus1 km
Tramvaj0.1 km
Vlak1 km
Nemocnice / poliklinika2.7 km
Obchody1 km
Škola2 km
Park1 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

Investiční skupina Trigema působí na trhu od roku 1994. Za sebou máme na 50 úspěšně realizovaných rezidenčních projektů v Praze a Plzni, více než 750 staveb a více než 245 000 m2 pro váš život.

Naše rezidenční projekty přesahují oblast „pouhého“ bydlení, propojují místa se životy svých obyvatel a zlepšují okolní prostor pro život. Ctíme názor, že bydlení není jen anonymní místo k přespávání, ale místo k žití se vším, co k němu patří. Záleží nám na místech, kde stavíme, a rádi je propojujeme s kulturou a uměním. Mezi lidmi budujeme sounáležitost se sebou samými i místem, kde žijí. Všechny naše zásady definuje nezávislost, která je naším vůdčím principem i naší vnitřní motivací být ze dne na den lepší a budovat konzistentní silnou značku. K nezávislosti chceme ještě intenzivněji pomáhat i našim klientům. Pevně věříme v jejich sílu. Jsou pro nás hrdinové vlastních životů a s naplněním pro ně vytváříme to nejlepší zázemí pro jejich růst – domov.

 

Kontakt

Nádražní 2584/2, Praha 5-Smíchov, 15000
Telefon: 227 355 276
E-mail: prodej@trigema.cz
Web: https://www.lihovar-smichov.cz/

Hlasování je ukončeno.