Login

Forest Views

Popis projektu

O lokalitě

Projekt leží mezi přírodními parky v Dolním Posázaví jen 20 minut od Chodova v malebném údolí kousek od řeky Sázavy. Lokalita Dařbož je jedinečná nejen svou polohou uprostřed nádherné přírody, ale také ojedinělým sportovním vyžitím s nejznámějšími cyklostezkami a lokální produkcí místních farem a podnikatelů. Nedaleko se nachází mléčná farma s čerstvým mlékem a na dalších farmách pořídíte také čerstvou zeleninu. V místních cukrárnách ochutnáte domácí dorty, v pekárnách najdete to nejvoňavější pečivo a samozřejmě nechybí ani lokální řeznictví. Ve vedlejších Čakovicích je také slavná cyklostezka vedoucí z Prahy až do Vídně okolo památek UNESCO. Hned u projektu se nachází autobusová zastávka s přímým spojem do Prahy, kterým se dostanete do 10 minut do vedlejších měst. Pro milovníky golfu je v okolí hned několik známých golfových hřišť. Lesní cestou se přímo z projektu dostanete ke stáji s koňmi včetně sáhodlouhých plání s výběhem. Jen 3 minuty pěšky od projektu se nachází velké moderní sportovní centrum s velkou tělocvičnou a sálem pro pravidelné skupinové lekce, kde je i kavárna s venkovní zahrádkou.

Projekt navržen pro rodiny

Cílem projektu je vytvořit nový urbanistický celek navržený na míru pro rodiny s dětmi a poskytnout jim ideální místo pro život mezi přátelskými sousedy. Tento projekt je opravdu promyšlený do posledního detailu s několika kritérii, která jsou v projektu hlavní prioritou. Tato kritéria jsou propojení s okolním lesem, maximální bezpečnost, vše potřebné po ruce a podporování sousedských vztahů pomocí veřejných míst. Architekti se při návrhu soustředili na maximální bezpečnost v ulicích. Na začátku každé ulice je zvýšená dlažba, která jedoucí auta zpomaluje a poskytuje tak zvýšenou bezpečnost chodcům. Všechny ulice jsou navrženy jako neprůjezdné, čímž se minimalizuje doprava v ulicích a navíc se auta pohodlně otočí pomocí kruhového objezdu na konci ulice. Pro chodce jsou mezi domy pěší cesty, které jim poskytují bezpečný pohyb nejen skrz celý projekt, ale také naprosto bezpečnou dostupnost do parku nebo okolních lesů a přírody. Myšlenkou je poskytnout dětem volnější pohyb mimo svůj domov a bezpečně je dostat na hřiště, do lesa nebo do parku.
Důležitou součástí je také budoucí život obyvatelů a spojení dosavadní komunity s novými sousedy. V parku bude hřiště, které budou sloužit pro budování komunity mezi dětmi. Dalším veřejným prostorem je centrální náměstí s občanskou vybaveností, kde celá komunita získá prostor pro budování bližších vztahů mezi sousedy. Náměstí slouží ke společným akcím, farmářským trhům i jako centrální bod pro setkávání. Na náměstí developer plánuje vybudovat prostor pro kavárnu, obchod i školku, což poskytne obyvatelům navíc vše potřebné přímo v projektu.

Propojeno s okolní krajinou

Přirozené zapadnutí projektu do krajiny s co nejmenším dopadem na okolní přírodu se stalo prioritou výstavby. Kvůli tomu se na projektu podíleli i krajináři a hydrologové, kteří pomohli projekt co nejvíce propojit s okolní přírodou, ale také do projektu vložili prvky, které dají místní vegetaci lepší podmínky. Do parku například navrhli suché poldry, které pomůžou vsakování dešťové vody přímo do krajiny nebo také zajistili minimální přesouvání půdy kvůli výstavbě.

Popis jednotek

Úsporné řadové domy o dispozicích 3+kk nebo 4+kk mají zahradu, terasu a výhledy do okolní zeleně. Každá jednotka má 2 parkovací stání a další parkovací místa například pro návštěvy jsou hned u parku. V každém domě je také tepelné čerpadlo, které šetří nejen okolí přírodu, ale také snižuje náklady na vytápění. Uvnitř jsou podlahové vytápění, francouzská okna, vinylové podlahy, velkoformátové obklady a dlažba a kvalitně vybavená sanita. Domy jsou připraveny na instalaci nabíjecí stanice pro elektromobil a v rámci klientským změn lze zařídit fotovoltaickou elektrárnu, rekuperaci a další.

 

Informace o projektu

Parametry

Počet rodinných domů115
Velikosti domů71,8 - 120,5 m2
K nastěhování2025

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Metro28 km
Bus0.1 km
Tramvaj30 km
Vlak6.8 km
Nemocnice / poliklinika6.8 km
Škola3 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

O developerovi

GETBERG je český dynamický rezidenční developer, který je průkopníkem ve vyhledávání neobjevených míst pro bydlení v okolí Prahy. Soustředí se na nové lokality s vysokým potenciálem růstu a podporuje jejich přeměnu v ideální místa k životu. Ve svých projektech uplatňuje přístup k přátelským sousedským vztahům a snaží se je co nejvíce podporovat společnými místy k setkávání ve všech svých projektech. Při vytváření projektů implementuje nejšetrnější způsoby realizace s ohledem na okolní krajinu. Již v počátku stavby počítá se zabudováním nejnovějších technologií. Využívá obnovitelné zdroje, které zavádí i do samotných projektů a podporuje budoucí obyvatele k jejich využívání v běžném životě.

GETBERG je partnerem číslo jedna pro život za Prahou.

Kontakt

Babice, Řehenice, 251 67
Telefon: +420 220 873 614
E-mail: info@getberg.cz
Web: http://forestviews.cz/

Hlasování je ukončeno.