Login

Čtvrť Emila Kolbena - 2. etapa

Popis projektu

Ve čtvrti Emila Kolbena Skanska usiluje o vytvoření moderního rezidenčního areálu odkazujícího k dávné slávě místních podniků i významného českého průmyslníka. Ve druhé etapě projektu se nachází dva bytové domy, které i tentokrát nesou jména členů rodiny pana Kolbena. Větší Hanuš, pojmenovaný po Kolbenovu synovi, má tvar písmena L a dosahuje výšky čtrnácti pater. V kontextu celé čtvrti vytváří dělící prvek mezi dvěma vnitrobloky, díky čemuž je obklopen zelení v parkové úpravě. Architektura domu klade důraz na jeho členitost. Fasáda si hraje s odstíny hnědé i texturou a na západní straně tak vytváří šachovnici lodžií. Byty v nejvyšších patrech nabídnou svým obyvatelům zajímavé výhledy do okolí a příjemný prostor k relaxaci či městskému zahradničení. Menší z domů, sedmipatrový Jindřich, získal jméno po vnukovi Emila Kolbena. Leží podél ulice Kolbenova, z níž je také vjezd do společných podzemních garáží. Jeho výrazná cihlová fasáda vytváří barevný akcent celého vnitrobloku. Celkem je v těchto dvou bytových domech 131 nových domovů s výraznou převahou dispozice 2+kk. Jde tedy o ideální příležitost pro singles, páry či investory. Početnější rodiny uspokojí nabídka bytů o dispozici 4+kk nebo 5+kk, které jsou navíc doplněny o prostornou terasu či lodžii. Nové byty hned u metra Kolbenova jsou připraveny v nízkoenergetickém standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná. V budovách nechybí ani kolárna s kočárkárnou nebo místnost se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených domácích mazlíčků.

Při navrhování dispozic jednotlivých bytů vycházela Skanska z dlouhodobých zkušeností, vlastních průzkumů, ale i ze zpětné vazby klientů. Reaguje na změny v životním stylu, a proto při výstavbě bytových domů přichází s řadou inovací a nových technologií. Hospodárně zde pracuje s vodou a například pro splachování toalet se využívá voda z vrtu, takže dochází ke značné úspoře pitné vody. Efektivně hospodaří také s dešťovou vodou, kterou se zalévá společná zeleň a zároveň je k dispozici obyvatelům pro jejich předzahrádky. Dostupnost vody v retenční nádrži či množství ušetřené vody mohou pak klienti jednoduše sledovat přímo na webu. Příjemným benefitem je také chytrý videotelefon, přes který je možné otevřít si dveře čipem, nebo si nastavit face ID a ohlášeným návštěvám vytvořit přístupový QR kód. Chytrý videotelefon je možné ovládat prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu, nebo přes tablet. Svazek klíčů nemusí tahat ani ve společných prostorách, kde si jednoduše otevřou čipem, stejně jako v dalších místnostech jako třeba v kolárně apod.

Byty ve čtvrti Emila Kolbena se vyznačují praktickými a účelnými dispozicemi. Samozřejmostí jsou pak kvalitní dřevěné podlahy, bezpečnostní vstupní dveře, moderní zařizovací předměty či příprava pro předokenní žaluzie s možností elektrického ovládání. Byty ve dvou nejvyšších patrech v každém domě je navíc možné doplnit o klimatizaci. Naopak byty v prvním nadzemním podlaží poskytnou vlastní předzahrádky a všechny byty ve vyšších patrech disponují komfortní lodžií či terasou.

Lukrativní lokalita v blízkosti metra Kolbenova nabídne kompletní občanskou vybavenost i příležitosti pro sportovní a umělecké aktivity. Skanska se jako u ostatních projektů soustředí také na kvalitní veřejný prostor s dostatkem zeleně a venkovních ploch pro setkávání sousedů. Bytové domy svírají vnitroblok klidný vnitroblok s lavičkami pro oddych i práci a k relaxaci mohou obyvatelé využít také nedaleký park Zahrádky, kde se nachází i nově vystavěný rybník, dětské hřiště nebo amfiteátr.

Celá čtvrť Emila Kolbena pak propisuje odkaz významného českého průmyslníka do identity projektu. Vedle pojmenování budov podle Kolbenovy rodiny, ponesou budovy v páté etapě i jména klíčových spolupracovníků Emila Kolbena. Jeho životní vášeň, obor elektrotechniky, se dále prolíná ve venkovních a vnitřních prostorách prostřednictvím designových prvků jako je například grafické značení vnitřních garážových stání, naučné stezky anebo umělecky ztvárněné “Sloupy Emila Kolbena”. Ty jsou součástí orientačního navigačního systému, které navrhlo studio LAND05 ve spolupráci s umělcem Matějem Hájkem. Budou propojovat všechny etapy projektu a zároveň odkazovat na industriální minulosti lokality.

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů131
Velikosti bytů34 m2 - 140 m2

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Metro0.1 km
Bus0.1 km
Tramvaj0.2 km
Vlak1.3 km
Nemocnice / poliklinika1.5 km
Obchody0.3 km
Škola1 km
Park0.3 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

Skanska Residential působí na českém trhu rezidenční výstavby už od roku 1997. Doposud v Praze vytvořila přes 9 000 nových domovů, ve kterých bydlí více než 23 000 lidí. Za zcela zásadní považuje respekt k přírodním zdrojům a pravidelně na trh přináší inovativní technologie. Jako první se v České republice zavázala k projektování a výstavbě udržitelného bydlení podle mezinárodní certifikace BREEAM s cílem podpořit zdraví obyvatel, sousedství i celé planety. Postupně se tak stala lídrem na trhu výstavby hospodárných rezidenčních budov, které přispívají k úspoře vody, energií a uhlíkové stopy. Do roku 2045 chce dosáhnout uhlíkové neutrality.

Skupina Skanska
Zkušenosti a vize skupiny Skanska nám pomáhají utvářet prostředí pro život, práci a setkávání. Více než 135 let jsme jednou z největších stavebních a developerských společností na světě. Naše tržby v roce 2021 dosáhly 148 miliard švédských korun. Působíme na vybraných trzích v Evropě, severských zemích a Spojených státech. Společně s našimi zákazníky a díky odborným znalostem více než 30 000 zaměstnanců, přinášíme inovativní a udržitelná řešení, která umožňují vytvářet zdravé prostředí pro život nejen po dobu našeho života, ale i dlouho po něm.
 

Kontakt

Čtvrť Emila Kolbena - 2. etapa, Praha 9, Vysočany, 190 00
Telefon: 704876916
E-mail: jan.pohorsky@skanska.cz
Web: https://residential.skanska.cz/prodej-bytu-praha-9/ctvrt-emila-kolbena-2

Hlasování je ukončeno.