Login

Britská čtvrť X – Isaac Newton House

Popis projektu

Projekt roku – FINEP, Britská čtvrť X – Isaac Newton House

Výstavba čtvrti je od počátku pojata v duchu moderního city developmentu, který město opět pojímá jako prostor, kde se současně žije i pracuje. Proto na Britské čtvrti souběžně vznikají jak administrativní budovy, tak i architektonicky zajímavé rezidenční domy i rodinné domy v širokém spektru od nízkopodlažních, až po vysoké rezidenční domy s 360 stupňovými panoramatickými výhledy na Prahu i její okolí.

Britská čtvrť je jiná, než jsou obvyklé nové pražské čtvrti. Má velké centrální náměstí, kterému dominuje nejenom velké dětské hřiště a které je aktuálně zakončeno největší venkovní fitness zónou v Praze. Městotvorná je především nabídka prostor pro obchody a služby, které obyvatele, ale i zaměstnanci i návštěvníci mohou využívat každý den v bezprostředním sousedství svých domovů či kanceláří. Součástí centrálního prostoru je i jedna z dominant projektu – výšková rezidenční budova I, která v lokalitě vznikla jako etapa s pořadovým číslem X. Budova, která nese jméno Isaac Newton House.

Zajímavá budova od architektů ze studia ADR je „opticky“ tvořena třemi domy. Vedle nízkého, o dvou nadzemních patrech, jde pak o výškový dům, který má ve hmotě šedé fasády společných deset nadzemních obytných pater. Z něj finálně vystupují v čisté architektuře výškové budovy posledních pět nadzemních pater, kde jsou pásové balkóny doplněny o posuvné paravány. Poslední dvě patra jsou exkluzivně vyhrazena jen velkých bytům kategorie 4+kk. Společným bodem celého projektu jsou moderně ztvárněné vstupní prostory, ve kterých dominuje velké prosklení, kov a také rostliny. Součástí prvního nadzemního podlaží jsou i dva komerční prostory se zázemím.

Celkově budova nabízela 88 bytů s promyšlenou dispozicí od startovacích bytů 1+kk a 37 m2 až po již zmiňované velké rodinné byty do 120 m2 s jedinečnými panoramatickými výhledy. Naprostou samozřejmostí byla i nabídka jak parkovacích stání, tak i sklepních prostor pod projektem.

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů88
Velikosti bytů1+kk (od 37 m2) až 4+kk do 119 m2

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Metro0.15 km
Bus0.25 km
Obchody0.1 km
Škola0.5 km
Park0.1 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

FINEP se specializuje na výstavbu rezidenčních bytových projektů a velkých administrativních center. Při realizaci projektů klade důraz na nadstandardní servis a spokojenost klientů. Klíčová je lokalita, originální architektura, kvalitní provedení stavby a plnohodnotná občanská vybavenost. K dnešnímu dni za svých 25 let existence postavila společnost FINEP  přes 13 000 nových bytů v několika desítkách úspěšných projektů. Mezi administrativní komplexy společnosti FINEP patří například projekt City West v pražských Stodůlkách, poskytující zázemí pro Komerční banku, Siemens, Vodafone, Hyundai, Nixdorf, CGI a mnoho dalších.

FINEP je ryze česká společnost, jež si za dobu své existence, od roku 1995, vybudovala na českém trhu velmi silnou pozici. V roce 2006 rozšířil FINEP svou působnost za hranice České republiky, na Slovensko, od roku 2013 realizuje projekt také v Mongolsku. Produktové portfolio je doplněno nabídkou finančních služeb a vybavení domácností. Finep stál u renesance nové družstevní výstavby v České republice.

Kontakt

Medunova, Praha 13 , PRAHA, 155 00
Telefon: 601375542
E-mail: david.jirusek@finep.cz
Web: https://www.finep.cz