Login

Bohdalecké kvarteto

Popis projektu

Rezidenční areál Bohdalecké kvarteto se nachází v bezprostřední blízkosti lesoparku Bohdalecký vrch. Samotná stavba ve tvaru písmene L je inspirována místním rodákem, a to světoznámým houslistou a skladatelem Janem Kubelíkem. Obytný soubor je architektonicky i opticky rozdělen čtyřmi prosklenými věžemi s pěti samostatnými vchody, na nichž jsou umístěny symboly klasického smyčcového kvarteta – housle, viola, violoncello a kontrabas a pátý vchod je symbolicky pojmenován jako akord.

Většinu z celkem 183 bytů doplňuje předzahrádka, lodžie, balkon nebo terasa. Součástí projektu je také pět komerčních jednotek. Nechybí kočárkárna, bohaté zázemí pro cyklisty (jako stojany na kola, venkovní myčka nebo servisní stanice) a parkovací stání v podzemním podlaží.

Pro výstavbu Bohdaleckého kvarteta byly využity přírodní materiály a udržitelné technologie, které jsou šetrné k životnímu prostředí a zajišťují v prostorách zdravé vnitřní mikroklima. Mezi základní standardy vybavení tak patří kvalitní izolační okna s trojskly nebo automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla, zajišťující výměnu vydýchaného vzduchu za čerstvý. 

Součástí rezidenčního areálu je i bohatě vybavený parter, kde se nachází herní zóna s pískovištěm, skluzavkou, balanční lávkou, stezkou z kamenů, workoutovou sestavou, prvky pro cyklisty či hmyzím hotelem.

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů183
Velikosti bytů32 m2 - 193 m2, 1+KK, 2+KK, 3+KK, 4+KK
K nastěhování6/23

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Metro2.7 km
Bus0.18 km
Tramvaj0.18 km
Vlak2.5 km
Nemocnice / poliklinika4.5 km
Obchody0.45 km
Škola2.2 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

Společnost JRD Real Estate, člen skupiny JRD Group, vznikla v roce 2003. Již brzy po svém založení zahájila výstavbu větších nízkoenergetických a pasivních projektů, které se do té doby nikdo nevěnoval, a zaměřila se na udržitelný rozvoj a zdravé bydlení. V současné době je na tomto trhu lídrem. Za dvacet let své existence postavila více než 30 nízkoenergetických a pasivních rezidenčních projektů se zdravým vnitřním prostředí a věnuje se šíření osvěty o významu zdravého bydlení. Každou stavbu pak staví tak, aby co nejméně zatížila přírodu.

Každý byt je stavěn v souladu s 4+1 pilíři zdravého bydlení, tak, aby v nich bylo dostatek čerstvého vzduchu, přirozeného světla, ticha, tepelné a také samozřejmě psychické pohody. Developer proto používá řadu technologií, jako je například centrálně řízené větrání s rekuperací, speciální inovativní zdivo a skladbu podlahy, ale také exteriérové žaluzie, zelené střechy či velké prosklené plochy.

JRD Real Estate je jedním ze zakládajících členů České rady pro šetrné budovy a Centra pasivního domu a členem Asociace developerů a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Její majitel Jan Řežáb, průkopník environmentálně šetrné bytové výstavby v ČR, je členem vědecké rady Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze. JRD GROUP se dále zaměřuje na udržitelné obory, jako jsou obnovitelné zdroje energie či ekologická likvidace odpadů pomocí plazmového zplyňování.

 

Kontakt

U Plynárny 1597, Praha 4, 140 00
Telefon: +420 777 889 955
E-mail: info@jrd.cz
Web: https://www.jrd.cz/cs/bohdalecke-kvarteto.html