Login

Apartmány Hutisko

Popis projektu

Připravovaný projekt se nachází 9 km od Rožnova pod Radhoštěm, v obci Hutisko-Solanec, v místní části Za Kopcem. Místní toto místo nazývají Zákopčí.

Lokalita je jako stvořená pro aktivní odpočinek. V létě se snadno napojíte na hlavní turistické a cyklistické trasy, v zimně můžete vybírat z několika lyžařských areálů, z nichž nejbližší, Soláň, je jen 10 minut autem. V pohodlí vlastního apartmánu zapomenete na rychlé tempo města a doplníte potřebnou energii. 

Samotný objekt, který jsme se rozhodli přeměnit na apartmánový dům, sloužil původně jako sklářská huť a později jako škola, za přispění Tomáše Garrigue Masaryka a jeho ženy Charlotty. Původní jednotřídka z roku 1910 byla postupně rozšiřována, a poté, co byla nahrazena novou školní budovou, sloužila jako zázemí pro pořádání škol v přírodě.

Jen pro zajímavost dodejme, že v těsné blízkosti budovy se nachází pomník Charlotty Garrigue-Masarykové, který vznikl z iniciativy řídícího učitele Cyrila Macha roku 1926.

Ale dost už bylo historie. Teď totiž stará škola dostane zcela nový kabát!

Design apartmánů je ve stylu moderního Valašska, což znamená, že celkový vzhled stavby respektuje historii, přírodu a kulturní hodnoty dané lokality. Vycházíme z tradice a zároveň ji inovujeme. A protože jdeme s dobou, je součástí vybavení i sklípek, wellness a další relaxační zóny, o kterých se našim předkům ani nesnilo!

Informace o projektu

Parametry

Počet bytů18
Velikosti bytů1+kk - 3+kk

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Bus0.1 km
Vlak10 km
Nemocnice / poliklinika2.1 km
Obchody2.1 km
Škola2.7 km

Příslušenství

Garáže
Parkovací stání
Sklepní kóje / sklad
Hřiště
Recepce
Výtah

O developerovi

A jaký byl náš hlavní impuls? V Beskydech vidíme nenaplněný potenciál aktivního odpočinku. Místní architektura, příroda nedotčená komercí, blízkost lyžařských center – to vše dohromady nabízí jedinečnou příležitost pro investování do horských apartmánů, které jsme se rozhodli využít!

Možná Vás napadá, kdo se skrývá pod oním neurčitým „my“. Nejsme „nějaká“ anonymní parta, ale skuteční lidé – konkrétně Martin Diblíček a Pavel Merhout. Oba máme zkušenosti s developerskými i jinými projekty, oba milujeme Beskydy a hory obecně, protože z nich sami pocházíme.

Martin Diblíček se na realitním trhu se pohybuje od roku 2010, působil mimo jiné jako marketingový ředitel a ředitel developerského oddělení v předních českých realitních kancelářích.  V současné době je zodpovědný také za řízení developmentu ve stavební společnosti QUBA. V roce 2020 se stal členem Sdružení olomouckých architektů a stavitelů.

Pavel Merhout je CEO a jednatel významné společnosti Tymphany Acoustic Technology Europe, nacházející se v Kopřivnici, kterou můžete znát jako dříve Bang & Olufsen. Jedná se o jednu z nejinovativnějších společností v regionu, s ročním obratem mezi 1,5 – 3 miliardy Kč. Tato společnost má vlastní R&D a kvalitní design je hlavní devizou. V roce 2007 vyhrála firma soutěž o nejkrásnější průmyslový objekt, architektonické řešení továrny je naprosto unikátní. 

A hlavně, nejsme v tom sami. S projektem nám pomáhá tým skvělých lidí, zajišťující vše – od financování, přes stavbu, až po marketing.

Kontakt

Hutisko 245, Hutisko-Solanec - Hutisko, 75662
Telefon: 723065556
E-mail: info@hutisko.cz
Web: https://hutisko.cz